şükela:  tümü | bugün soru sor
  • animesinin yapıldığını görmemle beni pek sevindirmiş şoujo manga. son derece naif ve romantik bir havası var, şoujo ama şoujoların bazılarında gördüğümüz cıvık hava yok, biraz daha josei ile şoujo arasında sayılabilir. manganın çizimlerini çok beğeniyorum, animenin de çizim ve renkleri çok güzel. türü sevenlere tavsiye edilir.

bu arada unutmadan konu şöyle : shirayuki* hanım kızımız bir şifacıdır. az bulunan elma kırmızısı renkli saçı yüzünden ülkenin veliaht prensi kendisini cariye yapmak ister. shirayuki bunun üzerine saçını kesip ülkeden kaçmayı tercih eder. ve olaylar gelişir.
  • bones tarafindan uyarlanan, benim gibi erkek fatmayi bile sikmayip kendini izleten animedir. karakterler olgun ve aklibasinda tipler, aferin. boylece kliselere dusmeden ilerliyor. shirayuki gibi kararli, guclu, cool ana karakterler lazim!
  • hakkında tek entry girildiğini görmek beni üzmüştür.

henüz tamamlamasam da izlemekte olduğum animedir.

beyaz saç fetisim var galiba kaneki tomoe derken bir de zen çıktı.

anime bitsin burası editlenecektir.
  • anime bittikten sonraki edit:

karakterleri ve çizimleri fena değil ama çok pembe bir dünyası var. her şeyi çok düzgün, herkeste hayranlık hissi oluşturan karakterlere sahip animelere bağlanmak güç. o yüzden bu seri her ne kadar izlenilebilir olsa da asla çok güzel kategorisine giremeyecek. benim için en gerçekçi karakter obi idi.

s02 e09

obi...

--- spoiler ---

bir parçamı arkamda o insanlarla bıraktım gibi bir şey... o parça tamamen onların kontrolü altında. bu yüzden kendi başıma hiçbir şey yapamam. hissettiğim şey bu.
    --- spoiler ---