şükela:  tümü | bugün
  • kaz dağları'nın muhteşem ortamında; mehmetalan köyü'nün tepelerinde, zeytinli deresinin kıyısında; hızır kampından biraz daha ilerleyerek gidilen muhteşem camping mekanı.. geçen sene açılmış bir mekan olmalarından dolayı bungalovları yalnızca 2 adet -şimdilik- ; kalmak isteyen çadırda kalabiliyor ya da kalmak istemeyen adeta bir plajdaymışçasına yiyip içip, zeytinli deresinin büyüleyici suyunda yüzüp, hiç istemeden de olsa çıkıp gidebiliyor..mekan sahipleri çok güleryüzlü ve gerçekten samimiler ki insan böylesini arıyor gerçekten..hızır kampı'nın "rezervasyonsuz girilmez", öyle bi bakıp çıkamazsın, bişeyler mi yemek istiyosun - maalesef dışarıya kapalıyız arkadaş, yoga yapmıyosan gelme mantığıyla idare edilmeye başlamasının ardından gidilen akaleos adeta insanın bünyesine ilaç gibi geliyo..

http://www.akaleos.com/
  • geçen yaz tesadüfen keşfettiğim kampın adı. şöyle bir uğradık. dere kenarına kurulmuş çardakta çayımızı içtik. sarıkız tepesine çıkmak istiyorduk. bir aile daha varmış. aracı oldular. rehber ayarladılar. çay bizim ikramımız olsun dediler.
    ertesi sabah buluşmak üzere ayrıldık.
    sabah kahvaltısını kampta yaptık. doğal ve kaliteli köy ürünlerini, yeni pişmiş bazlamaya katık ettik. bayıldık.
    sonra vedalaştık. sarıkız'a gitmek üzere yola çıktık.
    bu yıl, aklıma kazınan kahvaltıyı tekrarlamak üzere kampa yeniden uğradık. "format değişmiş". yalnızca kampta kalanlara kahvaltı veriliyormuş. epeyce üzüldük tabii.
    ve ancak dönerken farkettim yolunun ne kadar bozuk olduğunu.
  • akcay dan kaz daglarına dogru milli parkına giren yolun devamında, mehmetalan köyünü asagı yukarı 3km kadar gecince, sahane dogası ve ali abi ile inci ablanın fevkalade misafirperverliği ve guleryuzuyle sizleri agırlayacagı, ayrılmak istemeyeceğiniz, daha dag yolundan zeytinli ye inmeden bir sonraki gelişiniz için hayallenmeye başlayacağınız kamp alanı..
  • kimse kusura bakmasın; hala bu işi "yolucu" mantıkla yapan binlerce yerden biridir. 2 kişi çadırla konaklamak için, kendi çadırımızla, 70 tl verdik. yiyecek içecek yok. herşeyi kendimiz hallettik. yani iki kişi kenarda uyumak, tuvalet, duş (almadık bile), mutfağı kullanmak 70. hadi diyelim ki bunu anladım; peki neden fiyat kişi başı; ne kadar tatlısınız. 4 kişi çadır kursam 140 tl mi vereceğim size bir gece uyku-tuvalet-mutfak için. sizin çadırcılıktan anladığınız bu mu? kişi başı fiyat veriyorsan, kişi başı hizmet veriyorsundur; genel hizmet için kişi başı fiyat verilmez. kişi başı 35 tlye olimposta sabah akşam yemek artı çadır işletmeden tatil yapılabiliyor, haberiniz var mı?

bırakın aga yok yogaydı, yok masajdı. verdiğiniz hizmete bakın.
  • bir gunluk kacamakla kesfettigimiz kamping.

sahipleri iyi insalar, kisitli imkanlar ile hizmet vermeye calisiyorlar. buna ragmen yemek olarak iyi is cikariyorlar. fakat adana kebap sinitzel gibi seyler beklemeyin. birkac ana yemek yapiliyor herkes bu yemeklerden aliyor sistem bu sekilde.

biraz açız ama ana yemek de istemiyoruz sozumuze verdikleri 'ekmek arasi peynir verelim' cevap ile sempatimizi kazandilar.

dogasi mukemmel. mayis ayinda biz suya giremedik ama eminim yuzmesi epey eglenceli olacaktir. etrafinda treking yollari var, water treking denememizi onderdiler fakat havanin soguk olmasi sebebiyle gerceklestiremedik. gidenlerin denemesi tavsiye olunur.

kamp yerleri kalabalik olabilir fakat sakinleri saygili insanlardi gurultu vb bir sikayetimiz olmadi.

ınternet cekmiyor, vodafone telefonum cekmiyordu. turkcell biraz cekiyor konusmak icin yeterli.

kafa dinlemek icin sakin huzurlu bir yer.
  • neymiş "akaleos..." büyük puntolarla: akaleos... neymiş kaz dağları'nın eteğinde bir kamp... efenim gerçek doğa arayanlar için değil ama kalmalı-piknik yapmak isteyenler için uygun... fiziki şartlar kötü, fiyatlar kazık... benden söylemesi...
  • kaz dağlarının harika doğasında çok keyifli 3 gün geçirdim. lakin akaleos kamp hakkında söylemek istediğim bir kaç şey var. hayatımda gördüğüm en kötü işletmelerden birisi olabilir. neden?

fiyat - hizmet kalitesi arasındaki tutarsızlık. kendi çadırınızda konaklamak için kişi başı, günlük 70 lira ödemeniz gerekiyor. kabak - yerdeniz kamp'ta da aynı ücret var. fakat arada çok ciddi farklar var bunlar neler?

akaleos kampta tek bir tuvalet ve tek bir duş bulunmakta. sezonun en tenha vakitlerinde gitseniz bile tuvalet - duş sayısının yetersizliği ortada.

ücret aynı olunca, yemekleri de yerdeniz ile karşılaştırıyorum. ne yerdeniz kadar zengin ne de yerdeniz de muzaffer abinin yemekleri kadar lezzetli. vegan, vejetaryan seçeneği de pek yok.

konaklamaya gelecek olursam, yerdenizde kendi çadırınızla gitseniz bile dilerseniz onlardan yatak alabiliyorsunuz. hem çadırda hem de gerçekten rahat bir yatakta uyumak inanılmaz keyifli.

yerdenizde epey keyifli grupların konserlerini herhangi bir ücret ödemeden dinleyebiliyorsunuz, ancak akaleos da böyle bir şey tabiki yok.

bunca eleştiriyi madem yapıyorsun o zaman kabak'a gitseydin diyebilirsiniz. ben sadece aynı ücrete hizmet veren iki campingi karşılaştırmak istedim. yanlış anlaşılmasın.

son olarak ben öğrendiğimde epey gülmüştüm burada da paylaşmak istiyorum. akaleos öyle sanıldığı gibi mitolojik bir isim değil. ak - ale -os yani, ak - ali - os.
    kampın sahibi emekli öğretmen kır saçlı ali abi. böyle bir isim vermiş kampına. yaşayan bir şaka gibi kendisi zaten. neyse efendim, kaz dağlarına gidin inanılmaz güzel yürüyüş parkurları var. doğanın tadını çıkarın. lakin akaleos'da kalmayın derim.