şükela:  tümü | bugün
  • audix gibi türkiyeye uzundur gelmeyen markaları satan, tünelde ikamet eden bir müzik mağazası.

http://www.akalinmuzik.com.tr/
  • esi, adam, mxl, radial, cme gibi bir cok guzel markanin distributorlugunu yapan, ama tunel'in ve turkiye'nin en kotu distributorlerinden birisi oldugu icin bunlar gibi nice guzel markaya yaklasmamizi engelleyen bakkaldan bozma muzik magazasi.

bi urun alirken muhtemelen sahane muamele gorursunuz. sicakkanli bi babur bey vardir orada. muhabbet su bu ne oldugunu anlamazsiniz. ama bi distributorun iyi ya da kotu oldugunu belirleyen en onemli sey yani urun destege geldigi zaman o firmanin ic yuzunu goruyorsunuz.

benim basima gelen sey kisaca net bi sekilde tuslarinda temassizlik olan, bi calisip bi calismayan cme midi klavyemi aylarca surundurup, yok board gelecek yok bilmem ne olacak diye defalarca beni oraya surukledikten sonra yaklasik 7 ayin sonunda hala ayni sekilde bozuk olan midi klavye ile kala kalmamdir. en son dellenip dtl'e goturmeye kalktigimda da biz akalin'in urunlerini almiyoruz tepkisiyle karsilastim. cunku onlar da aynisini yasiyormus: musteri bize urunu getiriyor, sonra biz akalindan parca getirmelerini isteyince aylarca getirmiyorlar. biz de musteriye karsi mahcup duruma dusuyoruz dediler.

onun disinda da bi kac sey duydum, kimin urunu bozulsa tamir etmemek icin ellerinden geleni yapiyorlar. burasi ne satarsa satsin, akli olan bir kisinin uzak durmasi gereken bir yerdir. en kotusu de sorun oldugu zaman "yapiyoruz, simdi hallediyoruz, sen olmus say diyerek" kizmaniza bile izin vermeyen tipik piskin esnaf anlayisina sahip olmalaridir.

cme uf60 midi klavye ile evsiz kaldik resmen, bos zamanlarimizda yagmur altinda birbirimize sariliyoruz.
  • stüdyomda kullanmak üzere mikser bakınırken akalın müzik çalışanıyla aramızda geçen telefon konuşması şöyledir.

tanrıkent: merhaba. bilmem ne markanın, fittiri model mikserini almak istiyorum.
    akalın: ses kartınız nedir?
    t: şu marka, bu model
    a:hmm, şimdi beyefendi yanlış anlamayın elinizdeki ses kartı'da iyi ama onlar bu ürünlerini çinde yaptırıyor. üstelik bu marka ses kartı arge çalışmalarına yeteri kadar bütçe ayırmıyor yani bilgi olsun diye söylüyorum. benim size tavsiyem, bizde şu marka var, fılı fılı, lülü lülü, bir yığın bir sürü özelliği var ben bunu tavsiye ederim size.
    t: iyide benim size sorum bu değil ki ben size mixer sordum üstelik o marka'da ürünlerini çin'e yaptırıyor ve bahsettiğiniz şey benim ses kartımla aynı klasmanda.
    a: mixeriniz daha uyumlu çalışır.
    t: peki teşekkür ederim, iyi günler.
  • sitesinde 200 lira üzeri kargo bedava yazmasına rağmen kapıdaki kuryenin 'parayı almadan ürünü size veremem' demesi gerçekten şaşırtıcı. benim gibi kredi kartına mahkum değilseniz ve alışverişi nakit yapacaksanız hiç kargoyla falan uğraşmayın, gidin konuşun yüz yüze pazarlık yapın. babür indirim yapar, acımasız esnaf değildir kendisi.
  • distribütörü olduğu markaların dahi yedek parçalarını bulamayacağınız bir yer. tamir etmek yerine sana yenisini verelim (satalım) diyen çalışanları var. bahsedilen şeyler de yüzlerce, binlerce dolarlık aletler. bir çırpıda çöpe atalım onlara kalsa.
  • fiyatı yurtdışı sitelerde 1190€ (kabaca 5000 tl) olan elektron octatrack (mk ii değil, normal ilk çıkan octatrack)'i 6800 küsur tl'ye satıyorlar. ne tuhaf dünya...
    özetle: kendilerinden alışveriş etmemek için ileride alacağım ürünleri ya yurtdışından gelen arkadaşlardan isteyeceğim, ya da yurtdışına çıktığımda kendim alacak şekilde kendimi ayarlayacağım.
  • yüksek fiyatların kendi değil tamamen ülkede uygulanan vergi sisteminden kaynaklandığı kaliteli markalar satan firma. ayrıca dünya genelinde stüdyolarda en çok tercih edilen neumann mikrofonlarının türkiye distribütörüdür.
  • bayilerinin bile daha ucuza sattığı kaliteli markaların türkiye distribütörü olduğu firmadır. uzak durulmasında fayda vardır. zira çok daha iyi fiyata bulabileceğiniz alternatifler mevcuttur.
  • hakkında burada yazılan yamuklara şaşırdığım müzik dükkânı.

nitekim ‘90’lı yılların sonu 2000’li yılların başından beri ailecek yaptığımız alışverişler ortada, hiçbirinde de bir sorun yaşamadık.

burada olumsuz görüş bildirenler hakikaten sorun yaşamış olabilirler fakat aklı olana sesleniyorum: deneyiniz. pişman olacağınızı ise hiç sanmıyorum.
  • galata'da iş görüşmesi için gittiğim binada merkezi bulunan firmadır. merdivenden çıkarken kapalı alanda fosur fosur sigara içiyorlardı, önümde de hamile bir kadın yürüyordu, kendilerini uyardı, kadının arkasından demediklerini bırakmadılar.

sonrasında görüşme için gittiğim şirkete durumu anlattım ve komşularına çektirdiklerinden dem vurdular. bütün bina bunlardan şikayetçi imiş.

ikinci görüşmeye gittiğimde de gene aynı tipler kapıda duruyorlardı, bu sefer ben uyardım, "müdür" olduğunu söyleyen biri abuk subuk konuşup duruyordu.

neyse ben işi alamadım, bunlarla da komşu olmaktan kurtuldum.

belki iyi tüccarlardır, bilemem ama iyi insanlar değillerdir.