şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yakıtı, her seferinde farklı fiyattan almamıza sebeptir.

  akaryakıtı, enternasyonel markalı istasyonlardan daha ucuz satan işletmeler oluyor.

  bu işletmelerde fiyat, akaryakıtın zamdan önceki fiyatından da aşağı olabiliyor.

  yakıt konusunda hiç de hassas olmayan araçlar kullandığımdan, kendim de yağ, yakıt konusunda marka dert etmediğimden, bu az tanınır işletmelerin ucuz yakıtını kullanır, hatta yakıt alımını, bu istasyonlara denk gelecek şekilde güzergah belirleyerek yaparım.

  yakıtı ucuza alırım, daha doğrusu ucuza aldığımı sanıyordum ki jeton düştü. şöyle ki;

  bu yakıt fiyatlarını ortalama üç ay falan geriden takip ediyormuşum. pahalı diye burun kıvırır almadığım yakıt fiyatı, kısa sürede ard arda zamlanıp, ucuz varsaydığım rakama geliyor.

  yani mazot 5.00 iken ben 4.69 gibi alınca kendimi akıllı sanıyor, iki üç ay sonra mazot 5.15 olup, ucuz satılan yerden 4.99'a alınca seviniyordum.

  yani kendi çapımda, akaryakıt zamları ile başetmenin yolunu bulmuştum. kafa basmıyordu ki, iki ay önce " o paraya mazot mu alınır amk" dediğim fiyata mazot almak için güzegah değiştiriyor, o fiyata aldığım için seviniyordum bir de. mallık işte.

  akaryakıt zamları ile ilgili diğer başlıklarda hep neden kimse ses çıkartmıyor bu zamlara şeklinde soruluyor, bir tür boykot falan bekleniyor ama olmaz o boykot.

  kimimiz bilinmedik yerlerden ucuz alıp uyanık olduğumuzu sanıyoruz, kimimiz kaputu açınca motor nerede diye arayacağı düdük kadar motorlu araçlarla az yaktığını sanarak dolaşıyor, kimimiz araba kullanımına ufak sınırlamalar getiriyor. herkes bir yol bulmuş, zamdan az etkilendiğini düşünüyor.
 • (bkz: benzin zammı)
 • artık takip etmiyorum edemiyorum bazı gürühlar gibi 50 tl' lik alıyorum en güzeli
 • her gun ot bok tarihli zam diye aratmaya gerek yok. yarin gece yarisindan geceeli olmak uzere motorine gelen 10 kurus zam hayirli olsun. milli duygulari oksarsan zammi diledigin gibi gecirirsin.
 • sürekli sol frame'de yeni bir tarihle birlikte görmekten daraldığım rezillik. 26 mart'ta benzini 5,88'den almışım, 18 nisan'da 6,11'den. arabamın deposu 45 lt. yani 23 günde 10 tl. zam. diyecek söz bulamıyorum daha.
 • yenilenen kurlar ile daha ne kadar ötv den karşılanacak merak edilen, korkuyla beklenen (bkz: büyük akaryakıt zammı) ne zaman gelecek merakla bekliyorum. sanırım dolar yükselişi ile ses çıkarmayan halk akaryakıt zammı ile ses çıkarmaya çalışacaktır
 • ilerleyen günlerde olacağına dair dedikodusu olan zam. benzin kuru ve motorin kuru yükselecek anlaşılan. hakkımızda hayırlısı.