şükela:  tümü | bugün
  • 16 kuruş da zam mı kardeşim, olsa olsa zamcıktır!

asgari ücreti 1400 tl'den 1600'e çıkardı bu hükümet, siz 16 kuruşluk benzin zamcığına ağlıyorsunuz!

zamcıkla birlikte istanbul'da benzinin litresi 6.10 tl oldu alt tarafı, nedir yani?! nisan 2018 itibariyle dünyada benzinin litresi ortalama 1.16 dolardır. yani türk parasıyla 4.76 tl yapıyor. yani litre başına 3 lira 60 kuruşcuk fazla veriyorsunuz. bunun için mi ağlıyorsunuz?!

ayrıca daha az arabaya binerek ya da hep 50 tl'lik benzin alarak da bu zamcıklardan tasarruf etmek mümkün. hadi şimdi tıpış tıpış işlerinizin başına, haydiii!..

haber:

benzine 16 kuruş zam geldi

akaryakıta bir zam daha geldi. petrol ürünleri işverenler sendikası’ndan (püis) yapılan açıklamada,”14.04.2018 cumartesi günüden geçerli olmak üzere benzin grubunda 16 kuruş fiyat artışı beklenmektedir.”denildi.
    beklenen bu zam, son üç günde akaryakıta yapılan üçüncü zam oldu. çarşamba günü motorinin litre fiyatına yapılan 17 kuruş zammın ardından perşembe günü de yine motorine 13 kuruş zam yapılmıştı. bugün de benzinin litre fiyatına 16 kuruş zam yapıldı.

6 tl’yi aştı
    beklenen zammın ardından benzinin litre satış fiyatları ortalama istanbul'da 5,94 liradan 6,10 liraya, ankara'da 5,97 liradan 6,13 liraya, izmir'de ise 5,94 liradan 6,10 liraya çıkacak.
    dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklik gösterebiliyor.

kaynak: sözcü
  • yeni türkiye'de olur böyle şeyler çok takmamak gerek. benzin 1.5 dolarda sabit ayrıca.
  • yahu ne kadar nankorsunuz geziciler...

hukumetimiz cevre korunsun, karbon salinimi azalsin ve halk toplu tasimaya yonelsin diye yapiyor bu zamlari...

cevreyi korumayi da biiz biliriz biiiiiiz !!!!
  • ben depoyu zamdan önce fullediğim için beni alakadar etmeyen zamlardır.
  • (bkz: yakarakıt)

yeni isim bu olmalı.
  • yarak akıt diyesim geliyor. akaaar akaaar akaaaar. bizim millet bakaar bakaar bakaar. hükümet takar takaar takaaar.

inkarı bırak kabullen. kabullenmekten başka çaren yok.

sabah sabah kafam karıştı. kemal sunal'ın zam tepkisi gibi deliriyorum yavaş yavaş galiba. yakında şarkısını yaparım.
  • barent petrol fiyatı ve döviz artışı ile türkiye gerçeklerini göstermektedir.