şükela:  tümü | bugün
  • bazı ürünlerde uygulanan özel tüketim vergisi tutarlarının belirlenmesi ve yeniden düzenlenmesine ilişkin bakanlar kurulu kararı bugün resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. bu karar ile birlikte akaryakıtta ötv'ler biraz daha artırılmış oldu.

http://www.milliyet.com.tr/… duzenlemesi....&ver=41

bundan kısa bir süre önce epdk piyasaya müdahale ederek bayi ve dağıtım şirketi payının toplamını sınırlayıp bu toplama ilişkin bir tavan belirlemişti. (bkz: #16421191) bu durumda halkın cebinden çıkacak paranın azalacağını sanan saf vatandaş sevinmişti tabi.. ama yooo, o para vatandaşın cebinde kalamazdı, kalmamalıydı.. o kadar kriz paketinin faturasını elbet yine bu halk ödeyecekti...
  • yakında seçim olmadığının delaletidir.
  • vatandaşı düzenlemiştir.
  • krizin artık iyice belli olduğunun kanıtıdır. bir bakıma seçim öncesi fiyatları sabitlediler. petrol fiyatları ve dolar artarsa biz cebimizden feragat edeceğiz diyor devlet... şimdiye kadar yapılmayanı seçim öncesi yapmak kadar da berbat bir ülkeyiz...
  • naci ağbal ı yine ters köşe yapan düzenleme. çünkü kendisi böyle bir düzenlemenin gündemde olmadığını söylemişti.

reisi emretmiş muhtemelen seçim öncesi.
  • kısa zamanda motorinin litresi 1 dolara denk gelecektir.

ulan madem oluyordu daha önce niye yapmadınız diye sormazlarmı adama.düşündüm sormazlar amk.
  • seçim sonrası da devam edip etmeyeceği merak konusu olan düzenleme.
  • bugün yayınlanan resmi gazeteye göre yapılan düzenlemedir.

"akaryakıt fiyatlarında, döviz kurları ya da uluslararası petrol fiyatlarında gelişmelere bağlı yükselişleri etkisizleştirmek için, özel tüketim vergisi'nde (ötv) indirim yapılacak. döviz ve petroldeki düşüşlere bağlı indirimlerde ötv mevcut düzeyine kadar artırılarak, akaryakıt fiyatları sabit tutulmuş olacak."

haber linki
  • bunun adı adiliktir!

arkadaşım size daha önce teklif edildi, olmaz dediniz!
    ne oldu ne değişti? herşeyi geçtim,
    6,30 tl olana kadar neredeydiniz? yapmasaydınız amk 8 tl olaydı.

nedret ettirdiniz bee, şu ülkede bu milletin hayrına bir tane yaptığınız icraat var mı acaba?
    kendinizi değil de gerçekten halkın menfaati için yaptığınız 1 tane icraat amk!
  • --- spoiler ---

ağbal, akaryakıtta 18 mayıs'ta başlayan sabit pompa fiyatı uygulamasının bütçeye maliyetinin 300 milyon lira civarında olduğunu kaydetti.
    --- spoiler ---

http://www.cumhuriyet.com.tr/…k_memur_maaslari.html