şükela:  tümü | bugün soru sor
 • köyünden kaçmış* ya da dışlanmış üst düzey ninjaların kurduğu bir organizasyon. şimdiye kadar tanıma fırsatı bulduğumuz üyeleri ise uchiha itachi, hoshigaki kisame, akasun sasori ve deidara. naruto part 1 ile pek ön plana çıkmamış olsalar da naruto part 2 ile oldukça ön planda olacaklar gibi gözüküyor. her ne kadar şu ana kadar pek birşey yapmamış olsalar da amaçları doğrultusunda tahmin yürütecek olursak orochimarudan çok daha fazla tehlike yaratacaklarını söyleyebilirim.

  --- spoiler ---
  akatsuki'nin ana planı her ne kadar tam olarak ortaya çıkmamış olsa da bu plana gitmek için şimdilik çeşitli insanların içine hapsedilmiş güçlü ruhları arıyorlar. naruto part 1'de kyuubi no youko yüzünden naruto'nun peşinde olan akatsuki, naruto part 2 ile hidden village of the sand'in kazekage'si olan gaara'yı (içine hapsedilmiş shukaku nedeniyle) kaçırmıştır.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---
  orochimaru dallaması bu grubun eski üyesidir. her parmağa bir adet olmak üzere on yüzüğe sahiptirler ve bu yüzüklerin her birini bu grubun bir üyesi takar, dolayısıyla normalde on kişidirler. ama orochimaru kleptoman pezevengin teki olduğu için gruptan ayrılırken bu yüzüklerden birini de kıllığına götürmüştür, dolayısıyla dokuz kişi kalmışlardır.

  --- spoiler ---
 • naruto adlı animede bulunan ve 9 kişiden oluşan organizasyon

  üyelerinden biri ölürse veya çıkarılsa bile yerine hemen yeni biri alınır,çok üst düzey ninjalardan oluşur...uchiha itachi üyelerinden biridir...2 li gruplar halinde dolaşırlar..bu durumda biri yalnız kalmak durumundadır...bu yalnız takılan kişinin grubun lideri olduğu sanılıyor ama şu ana kadar kendisi hakkında fazla bilgi yoktur....

  (bkz: akasun sasori)

  (bkz: hidan)

  (bkz: kakuzu)

  (bkz: deidara)

  (bkz: orochimaru)

  (bkz: kisame hoshigaki)

  (bkz: zetsu)

  (bkz: konan)

  (bkz: uchiha itachi)

  (bkz: pein)

  (bkz: tobi)

  son olarakta hepsi kendine özgü birer yüzük taşır.bu yüzüklerden 10 tane vardır...9 u akatsuki de biri de eski akatsuki üyesi olan orochimaruda bulunur
 • karizmanın diğer ismi olan grup. o kadar çok gizem içerirki, part 2 sırf akatsuki'den oluşsa gene oha nidaları atarak izlettirir narutoyu bu akatsuki. arkadaş arasında ortaya atılan komplo teorilerinin başlıca konusudur ayrıca.
 • (bkz: kizilay)
 • kendileri bu kadar güçlüyken neden kuyruklu canavarların (manyak türkçeleştirme yaparım) peşine düştüklerini anlamadığım acaip grup. adamlar herhangi bir jinchuriki'yi hiç zorlanmadan lay lay lom yenebiliyolar. bütün kasabalara ellerini kollarını sallaya sallaya girip istediklerini yapıp sonra çıkabiliyolar ki deidara az daha sand village ı yok ediyordu. 8 i bir araya gelip konoha'ya saldırsalar konoha'dan geriye pek bi şey kalacağını zannetmiyorum. daha ne diye kendilerinkinden daha küçük olan bi gücün peşinden senelerdir dolaşıyolar anlamak mümkün değil.
 • (bkz: pein)
 • japonca şafak demektir.
 • --- spoiler ---

  nihai amacı her klasik kötü organizasyonda olduğu gibi dünyayı domine etmek olan ancak bunu farklı nedenlerle isteyen ninja örgütü. bikuuların tümünün gücünü kullanarak çok büyük bir ve organize bir savaş başlatarak insanların savaşmaktan nefret etmesini sağlayarak özellikle ufak ninja köylerinde tek varoluş sebepleri para kazanma gayesiyle başkaları adına çalışmak olan ninjaların haysiyetini kurtarmayı amaçlamaktadırlar. daha doğrusu bir savaş yetimi ve akatsuki lideri olan pein'in amacı budur. ya da ben öyle anladım bilemeyeceğim.

  --- spoiler ---
 • naruto serisinin vazgeçilmezi olmayı başarmış; güçlü, zeki, yetenekli üyelere sahip bir suç organizasyonudur.
  akatsuki'nin en fazla 10 üyesi olabilir; bu temel prensiplerden biridir; zira her akatsuki üyesi bir akatsuki yüzüğü takmak zorundadır ve bu yüzüklerden 10 tane vardır. bahsi geçen yüzüklerden birisi eski akatsuki üyesi orochimaruyla beraber gitmiştir; bu sebeple akatsukide sadece 9 üye bulunmaktadır.

  orochimaru akatsuki'den fena halde tırsmaktadır, öyle ki mümkün olsa akatsuki'ye karşı konohayla işbirliği yapmaya hazırdır.
  akatsuki üyeleri dünya barışına inanmaz; insan oğlunun özünde iyilik barındırdığına inanmaz ve insanların büyük çoğunluğunun aciz olduğunu düşünür. akatsuki teknik olarak kötülük yapmaz, hiç bir eylemi şahsi değildir ve kendi değer yargılarıyla çelişmez. akatsukinin varlığı mevcut ninja yönetimlerine karşı olanlar için güven verici bir alternatiftir; akatsuki ninja dünyasında demokrasinin teminatıdır.

  akatsuki üyeleri sert kişilerdir. yürüdükleri yollarda karizma gülleri biter. lakin her akatsuki üyesi, oje sürmek gibi fetiş bir zevke sahiptir. genel olarak siyah, lacivert, siyahi yeşil ve siyahi mor renklerinde ojelere rağbet ederler.
  akatsuki organizasyonu tamamen yasadışıdır ve tüm ülkelerde aranan suçlular listesinde birinci sırada yer alırlar. buna rağmen hiçbirinde tanınma, yakalanma vb. korkuların zerresi bulunmaz. hepsi daima, üzerinde kırmızı bulutlar bulunan siyah cüppeler giyerek, işte geldim burdayım edasıyla dolaşırlar.

  naruto serisini izlenir kılan sebepler arasında yüce uchiha itachi'nın hemen ardından ikinci sırada bulunan organizasyondur ki yüce uchiha itachi de bir akatsuki üyesidir.