şükela:  tümü | bugün soru sor
  • mimari yapisi ve ozellikle bu yapidaki guvenlik onlemleri ile turkiye'de belki en ileri, ancak yazilim ve i$lev sozkonusu oldugunda abank internet bankaciligindan sonra en geri online bankacilik sistemi.

saat 17'den sonra neredeyse her i$lem icin (evet havale dahil) beliren i$leminiz seans saatleri di$indadir ile bir devlet dairesini andiran sitenin, java kullanmasi ve browser uyumlulugu cok iplememesi yuzunden zaman zaman cileden cikarabiliyor.
  • (bkz: lokum)
    (bkz: lezzet)
    cok hizli olmasa da yeterince kullanisli, guvenligi konusunda cok bilgili olmasam da icim rahat kullanabildigim, kullanici dostu* ornek internet bankaciligi sistemi.
  • macromedia flash ile yapilmistir. evet belki inanmiyorsunuz ama gercek, ben de cok sasirmistim ilk gordugumde. user interface'i, kullanisliligi, uyumlulugu boylesine "third" party bir kurulusa devretmis, banane demis acinasi bankacilik ornegi.

bu projenin yoneticisi oldugumu dusunuyorum, ilk toplantida "bence macromedia flashla yapalim, soyle iyi boyle guzel" diyen tasarimcilari dusunuyorum, araliksiz mi doverim yoksa dinlene dinlene mi doverim bir turlu karar veremiyorum.
  • şu an için hizmet veremiyoruz. : 000177
    bir önceki sayfaya dönmek için burayı tıklayınız.

(bkz: eben)
  • görünen o ki, hiçbir zaman için "hizmet veremiyor" bu embesil şube. akbank gibi bir kuruma yakışmayan bir alt yapı üzerine kurulduğu belli. acilen yenilenmesi gerek.
  • dangıl dungul hata mesajlarıyla dolu olan sistem. misal havale yapılacak miktarda kuruşları belirtmek için nokta yerine virgül kullandınız (ki çoğu bankada virgül kullanılmaktadır) lütfen sayısal değer veriniz gibi öküz bir mesaj sizi karşılar... biz ne değeri girdik... (buraya istenilen küfür yazılabilir) diye geçirirsiniz içinizden ve virgülü nokta yaparsınız... ta ki bir başka öküz hata mesajıyla karşılaşıncaya kadar.
  • aynı şubede hesabı olan iki kişi arasındaki havale için bile para* istemeye başlamıştır (bir kaç ay önce). "birader işi ben yapıyorsam parayı neden sana vereyim?" sorusuna alternatif cevap arıyorlarmış.
  • kredi kartlarının son ödeme günlerinde (ki ayda 3-4 gün oluyor) ulaşılamayan sistem.
  • genelde ay başlarında aşırı yoğunluktan ulaşılması güç bankacılık kanalı, kredi kartı ödemeleri bugünlere denk gelenleri sabır taşı yapan sistem
  • internet hesabı için bilinmesi gereken numaralar: müşteri numarası, kullanıcı adı, akbank şifresi, parola.
    bilmemkaç ayda bir müşteri numarası yenileniyor, durup dururken yeni kart geliyor şifre değişiyor, bunları akılda tutmak daha da zor bir hal alıyor. parolayı yanlış giriyorsunuz, en yakın akbank şubesine gidin diyorlar. yeter artık demek istiyorum burdan akbank saçmalıklarına (bkz: #8508208) insaf parola için beni ispanya'dan türkiye'ye mi yollayacaksın, bu mudur çözüm müşteri hizmetleri*?