şükela:  tümü | bugün
  • kişisel ulaşım kartlarının kullanımının sahibine özel olup başkası için kullanılmasının suç teşkil ettiğinden bihaber insandır. bazı durumlarda ise pek insan da değildir. eğer rastgelip de bir tanesine bu durumdan bahsettiğinizde ters ters konuşanı, dayılananı, dalga mı geçiyon birader deyip türlü hakaretler etmeye kalkan türü de mevcuttur ki esas problem bundan ziyade gözleri önünde akbil yalvarıcılığı yapanlara göz yuman güvenlik görevlilerinde ve hatta inanır mısınız polis memurlarındadır.

ek: peki ben cahilim. akbil yalvarıcısı denen mahluk bana sinyal yaptığında benim kartımın indirimli/ücretsiz olmadığı varsayımında nasıl bulunuyor? veya ben o adama kartımın indirimli mi standart mı olduğunun bilgisini vermek zorunda mıyım? üstelik esas sorun bu da değil. benim yakındığım nokta esasen yalvarıcıların isteğini herhangi bir şekilde reddettiğinizde size milletin içinde utanmadan sataşmaya kalkacak kadar yüzsüz, pislik, ahlaksız olmalarıdır. yersiz şekilde konuyu teknik noktalara çekmenin anlamı yok. yok indirimli olursa yasakmış indirimsiz olursa basılabilirmiş. bunun üzerinden tartışacaksak mevcut uygulamanın halihazırda da son derece suistimale açık, haksızlığa imkan veren noktaları olduğunu da tartışabiliriz, ama bu başlıkta olmasa daha iyi.
  • sahibine özel olan ve başkasının kullanmasının suç teşkil ettiği istanbul kartının indirimli olan kartlara(öğretmen, öğrenci vb.) özel olduğunu bilmeyen cahil serzenişi

ayrıca akbil ne lan, akbil mi kaldı