şükela:  tümü | bugün
  • mersin taşucu civarında mükemmel doğaya sahip tatil için biçilmiş kaftan bir tatil beldesi, kamp alanı.. kesinlikle tavsiye edilir.
  • http://www.akcakilcamping.com/tr/

taşucunu geçtikten 5 km kadar sonra varılan bence mersin sahillerinin en iyilerinden birisi. yıllardır duyardım ama altınorfoz otel ya da intermod boğsak oteli tercih ederdim. dün yine bu ikisinden birine diye yola çıkıp tabelasını gördüğümüzde bir bakalım nasıl diyerek girdik. tek kelimeyle doğa harikası. öncelikle kişi başı 20.-tl veriyor günübirlik gidenler. içerde duş, soyunma odası ve lavabo gibi imkanlardan günübirlik gidenler de faydalanabiliyor. ayrıca bir restauranı var biz bişey yemedik ama fiyatları hakkında fikir olsun diye söylüyorum hem miller hem de bomonti 8.-tl'ye satılıyor. sahilin hemen arkasında karavanlar var, daha arkada bungalovlar var.

sahili çok güzel, çok sayıda şezlong, şemsiye vs var. bol miktarda ağaç gölgesi de mevcut ki ben ağaç gölgesini tercih ederim. denizi dalgasız, mavinin her tonu var. tek kötü tarafı sahilin taşlık olması. akçakıl adı da buradan geliyor olsa gerek. bildiğiniz bembeyaz taşlarla dolu, ayağım kuma değmedi diyeyim siz anlayın gerisini. işte bu yüzden de deniz ayakkabısı gibi birşeylerle denize girmek gerekiyor yoksa dengenizi sağlayamadığınız için kayıp düşebilirsiniz.

ama görsel olarak muhteşem mavisi, dalgasız denizi ve temiz işletmesi ile hafta sonu için ideal.
  • efsane güzel koyu ile cennet gibi olan yer.babaları öldükten sonra oğulları anlaşmazlıklar yaşamışlardır.zaten esnaflık hakkında çok fikirleri yoktur.restoran kısmı acayip kazıktır.duydum ki otel yapacaklarmış,o yüzden peyzaj baya değiştiriliyormuş.her yeri talan edilen bir ülkede orayı bırakırlar mı adama?anlamadığım kısmı ise üst kısmı sit alanıydı,nasıl otel yapma izni almışlar?vakti zamanında hala avrupalı turist gelirken alman,hollandalı ve ingiliz karavancıların gözde mekanıydı.

talan edilmeden önceki fotoğrafları:
    1
    2
    3
    4