• http://www.akcakilcamping.com/tr/

taşucunu geçtikten 5 km kadar sonra varılan bence mersin sahillerinin en iyilerinden birisi. yıllardır duyardım ama altınorfoz otel ya da intermod boğsak oteli tercih ederdim. dün yine bu ikisinden birine diye yola çıkıp tabelasını gördüğümüzde bir bakalım nasıl diyerek girdik. tek kelimeyle doğa harikası. öncelikle kişi başı 20.-tl veriyor günübirlik gidenler. içerde duş, soyunma odası ve lavabo gibi imkanlardan günübirlik gidenler de faydalanabiliyor. ayrıca bir restauranı var biz bişey yemedik ama fiyatları hakkında fikir olsun diye söylüyorum hem miller hem de bomonti 8.-tl'ye satılıyor. sahilin hemen arkasında karavanlar var, daha arkada bungalovlar var.

sahili çok güzel, çok sayıda şezlong, şemsiye vs var. bol miktarda ağaç gölgesi de mevcut ki ben ağaç gölgesini tercih ederim. denizi dalgasız, mavinin her tonu var. tek kötü tarafı sahilin taşlık olması. akçakıl adı da buradan geliyor olsa gerek. bildiğiniz bembeyaz taşlarla dolu, ayağım kuma değmedi diyeyim siz anlayın gerisini. işte bu yüzden de deniz ayakkabısı gibi birşeylerle denize girmek gerekiyor yoksa dengenizi sağlayamadığınız için kayıp düşebilirsiniz.

ama görsel olarak muhteşem mavisi, dalgasız denizi ve temiz işletmesi ile hafta sonu için ideal.
  • denizinin temizliği ile meşhur taşucu'nda bir koy.

(bkz: akcakil camping)
  • şezlong, wc, duş'a 80 tl isteyen bir işletmeye sahip olan mersin taşucu'nda bulunan sahil.

arabamı kendilerinin bulunduğu alana park ettikten sonra arabamı park ettiğim alanın kendilerine ait olduğu belirttiklerinde ben de arabamı başka bir yere park edip sandalye getireceğimi söyledim, onlar da arabayı park edeceğim yerin aşağısında yani kendi şezlongları koydukları yerin taşucu tarafında da denize girebileceğimi söylediler. ben de arabayı park edip söyledikleri yerin 20 metre kadar sahili olan boş bir alanı görünce iyi dedim burada girelim denize. gölgeliği filan kurduk, girdik denize bir de ne görelim koca koca taşlar, belli bir mesafeden sonra kaya diyeceğimiz taşların olduğunu fark ettik. kimsenin olmaması, sadece bizim olmamız ve gölgeliği kurmak için bir süre uğraşmam gerektiği için orada yüzdük. velhasıl ülkenin birçok sahilinde olduğu gibi burada da sahilin en güzel yerini bir işletme şezlonglarıyla kapatmış, bir de utanmadan oraya gelen vatandaşı "kaya"ların olduğu yöne yönlendirebiliyorlar.
    bir daha gidersem eğer o şezlongların önüne havlumu koyup öyle gireceğim denize. yok öyle sahiller bizim kafası. o sahiller işletmelerin değil halkın. fiyatı çok daha makul bir fiyata çekseler şezlong da kiralanır elbette ama kişi başı 80 tl çok ama çok fazla bir miktar.
  • mersin taşucu civarında mükemmel doğaya sahip tatil için biçilmiş kaftan bir tatil beldesi, kamp alanı.. kesinlikle tavsiye edilir.
hesabın var mı? giriş yap