şükela:  tümü | bugün
  • gecenin ikisinde rezalet mi olur be!
    edit: olabilir tabii.
  • paket üzerine +- 2kg yazsa kolayca çözer aslında bu işi.
  • mehmet'in yaklaşımına bakarsak gerçekten rezalet gibi rezalet.
  • burada asıl rezalet ürünün eksik çıkması değil, eksik olmasını sorgulayan bir vatandaşın maruz kaldığı muamele.

video
  • videoyu izledim, rezalet gibi rezaletmis, cok ikna edici buldum. kesinlikle bu adama bu cuvali 2 kg az satan firmanin bu konuda aciklama yapmasi lazim.
  • akcanlar mı? ulan yoksa?

tanım: gerçek bir rezalet.
  • rezalet gibi rezalet eğer doğruysa.
    ve bu memlekette her gün her saat ürünün zincirinde sondan bir halka olan son satıcı rezaletlerin kralını yaşıyor.
    ve tedarikciler tekeldir genelde, el mahkumsun ona yani. ve maalesef son satış sektörünü rezalet kampanyalari koruyamaz, yasa korur.

en büyük amerikan klişelerinden biri olan "amerika'da vergini aksatirsan devlet hayatini alır" geyiği doğru aslinda. devlet politikası olarak doğru diyelim.

bugün amerika'da bir özel girişim önce şunun farkinda oluyor, amerikan devleti çatısı altında, bu devletin bana sonsuz koruma ve özgürlük vereceğini biliyorum diyor. bunun karşılığı ise cok net çizgileri olan vergi sistemi. bizimki gibi ne kurtarabilirsem sistemi değil.

ticarette namus, en dipten başlar. ve ticaretin ana kaynağıdır. butun işlerini namuslu yapan birinin ise devleti sekillendirirken söyleyecegi lafları olur.

diyoruz ya hani sanayi atılımı üretim atılımı v.s
    bu saatten sonra üretimle ancak çin'in kötü bir kopyası olursun. yaptıklarını satmak, ürettiğin üründen daha kıymetlidir.
    coğrafya kaderdir derler ya, aslında coğrafi olarak öyle büyük bir ticaret potansiyelinin üstünde oturuyoruz ki.

ama önce tepeden tırnağa namuslu ticaret yapmayı öğreneceğiz. veya yahudilerin ticarette neden bu kadar başarılı olduklarini konuşacağız kahvede okey oynarken bir yandan taş çalıp.