• denizin ortasinda cesme olan ve bu cesmeden temiz icme suyu cikan (bkz: balikesir) 'de yazlik belde
  • insanlarin içme suyu sikintisi yok orada. her yapilan bina kendi yanina bi kuyu kazip binaya bu kuyudan su veriyo.. tum kentin(ve denizin) alti su kaynagi..
    edremit korfezinin tam ortasinda artik kentlesmis ve butun güzelligini yitirmis bi yer
  • gayet sevimli bir yerdi eskiden. cocukluğumda yazları giderdim, denizi çok soğuktu ve her zaman dalgalıydı ama ben yinede severdim. şimdilerde iyice kentleşti, son gittiğimde tanımakta zorlandım.
  • 20 ya$ima kadar yazlari 3 ay kaldigim $irin bir beldemizdi mahallemizdi edremit ilcesi sinirlarinda konu$lanan.. buz gibi suyu wardi kana kana icerdik.. ilk langirtimi ilk bilardomu akcay'da oynadim.. hatta ilk akcay'da milli oldum.. tarzan koprusu wardir incirliklere dogru.. first disco'su wardi bembeyaz akcay giri$inde.. kimler kimler gelirdi.. orient disco'su wardi dalyan tarafinda.. star disco'su wardi yenimahalle civarlarinda.. turban'i me$hurdur bide.. ama hep cok pahali olmu$tur havuz ucreti.. sonaacima.. hasan boguldu denilen bir dunya harikasi wardir.. $elalerin altinda yosun tutan kayalari oyuncak olmu$tur kucuklugumuze.. pinarba$i'si wardir güre taraflarinda... sarikiz'i wardir bide.. oykusu uzun $imdi.. 92 senesinde evden kacmi$tim.. akcay'a gitmi$tim.. ta$ak basmi$tim en meshur oteli linda motel'de kalmi$tim 2 gece :) yine kacsam yine giderim. 95'den beri hiç gitmedim bozulmu$ diolar..
  • denizin ortasında da tatlı su kaynadığı için suyu her daim takoz kestirir. buzdolabı kullanılmaz akçayda, onun yerine kaynak suyu ile dolu havuzlar vardır, soğutmak istediğiniz şeyi bi torbaya sarar sallarsınız havuza.
    lokma tatlıcısı vardır çok ünlü, son gittiğimde değiştirmişlerdi yerini ama tanıdım teyzeyi aynıydı yani
  • balıkesir iline baglı sahil beldelerinden biridir.iskelesi , denizden cıkan kaynak suları yuzunden buz gibi olan suyu ve diskolarıyla meshurdur.akcayda guzel bir tatil gecirmek icin ya orta yasın uzerinde olmalısınız ya da 13-16 .
    yirmili ve otuzlu yaslara hitap edicek pek bir sey yoktur canınız sıkılır.
  • bir haftadan fazla kalanlarda sübyancılık eğilimlerinin görüldüğü tatil beldesi. duş aldığınız su bile kaz dağından geldiği için, marketten su alanla feci dalga geçiyorlar.
  • son birkaç yıl içinde denizi inanılmaz bir hızla kirlenen ve balkonda ida dağına bakarak kafa dinlemekten başka bir beklentiyle gidilmemesi gereken yer.
  • edremit korfezinin tam ortasinda bulunan ve bu konumu itibari ile gunes batarken korfezin en iyi manzarasina sahip olan sirin tatil beldesi.
  • hz 1deki yaz kampında bugünkü dostluklarımın temelinin atıldığı yer
hesabın var mı? giriş yap