şükela:  tümü | bugün
 • türk bir ekip tarafından waves tabanlı başlatılacak ico.

  duyuru olarak 29 ekim günü 19:23 saati seçilmiş. kayıtlı nüfusumuz kadar token basılmış. başarılı olup olmayacağını zaman gösterecek.

  http://www.akche.org/

  edit:linç yorumlarını okudum.kod yazılmadan yapılmış bir token için emek yok diyorsun o zaman buyur sen daha iyisini yap senide destekleyelim.bu işe kalkışan ekipten halihazırda kimse sözlük yazarı olmadığı için burada cevap hakları bulunmamaktadır.ben bitcointalkta bu sorulara verilen cevapları incelemenizi isterim.
 • yerli dijital para mottosu ile çıkış yapmış firma, ama isim türkçe değil özenti ahahaha
 • umarım başarılı olurlar dediğim coindir. ufak da olsa destekleyeceğim ayrıca.
 • toplam nüfusumuz kadar basılmış akchelerden 100 adedini sırf öylesine zevk olsun diye kaptığım yerli kripto para projesi.(99 kişinin hakkını mı yemiş oldum şimdi?) waves dex'de az bi waves'im kalmış arada waves tabanlı projelere serpiştiriyorum. waves details kısmında typo yapmasalar iyimiş (ak akche akra gun icindir yazılmış) waves platformunda türk lirası ile işlem yapacağımız digilira geçidini de merak ediyorum.
 • türkiye'nin dijital parası.

  akche'yi waves platform üzerinden btc, waves, eth, ltc ve zcash pariteleri ile alabileceksiniz. türk lirası geçidi aktif hale geldiğinde ise doğrudan tl ile alabileceksiniz.

  piyasaya çıkış rakamının 1.923 lira olduğu söyleniyor.

  http://www.akche.org/
 • ikinci bakışımda ethereuma beyinleri yetmemiş de gidip waves'ten tek klikle token oluşturmuşlar gibi bi izlenim bırakan yerli kripto para projesi. başlarındakilerin de kriptoda yeni olduklarını düşünüyorum. bi cacık olmaz. sakın almayın.
 • ha bu onur gözüpek denen şahıs da internette beleşe bulabileceğiniz bilgileri derleyip bi sunum hazırlayıp bitcoin ve blockchain eğitimi diye kişi başı 170 lira çarpmanın yolunu bulmuş. helali hoş olsun. böyle kekolara kazandıracak kamil, yolunacak tavuk çok bu memlekette.
 • blockchain teknolojisinin hiçbir noktasının üzerine bir şey katmadan, tek satır kod yazmadan, 15 saniyede oluşturulan waves token ile türkiye'nin dijital parası mottosu kullanabilecek kadar şuursuz bir projedir.

  bu 15 saniyelik uğraş sonrası havadan 150.000.000 tl para yaratıp(1 ,923 tl * 79.814.871), waves dex üzerinden millete satıyorlar. daha sonra da bu sattıkları tokenları yatırım yapmak isteyenlerden piyasa payı olarak geri alacaklar.
  havadan oluşturulan tokenı satıp bir de piyasa payı diye sizden geri alacaklar*. ceplerinden 5 kuruş çıkmasına gerek kalmadan bir de yeni kurulacak şirkete ortak olacaklar.

  peki piyasa yatırımcısı ne zaman kazanmaya başlayacak? yeni kurulan şirket kar edecek de bunu akche ortakları bilançoyu inceleyerek bulacak da piyasa yatırımcılarına dürüst bir şekilde açıklayıp pay edecekler.

  mantıklı bulan ve çöpe atacak parası olan varsa buyursun alsın ak akchelerini.
 • çöp.

  seni diğer kripto paralardan ayıran ekstra bir şey sunmadıktan sonra çöp olmaya mahkumsun. kusura bakma.
 • 5 dk. kadar inceledim.

  https://i.hizliresim.com/oy11oz.png

  https://i.hizliresim.com/zjpp0o.png

  https://i.hizliresim.com/gy889n.png

  insan biraz özenir, yazdığına bir dönüp bakar. ben millete sms göndermeden okuyup yazım hatam varsa düzeltiyorum adamlardaki genişliğe bak.