şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tevbe bismillah dedirten adamdır. yazık genç yaşta hayatını kaybetmiştir.
    link
  • yok artık amma dalga geçmişler diyecektim ki gerçek çıktı... evlerden uzak,yazık olmuş.
  • "kalbinde ejeksiyon fraksiyonu gözlemlenen hasta bir hafta boyunca yoğun bakımda kaldı ve oksijen destek ünitesine bağlandı."

:d

kalbimde bir fraksiyon

daha once atmiyormus gibi sanki

hucrelerim seni istiyor

ah nedir bu fraksiyon kalbimdeki
  • can sıkan haber. kamu spotu gibi, akciğerinizi öksürmeyin.
  • “kalbinde ejeksiyon fraksiyonu gözlemlendi” tabiri ile şoka sokmuştur.
    yeni bir amniyotik bant vakası.
    yuh be hürriyet!
  • oksurdugu sey brons agacidir. akcigerler oksurukle atilamayacak kadar buyuktur. adam cok nadir gorulen bir durumu gerceklestirmis. akcigerlerle brons baglantisi kesildiginden de hayatini kaybetmis.

içmeyin su boku.
  • başlığı 4 kere sakince okudum anlam veremedim her halde yanlış yazdı diye düşündüm ama ilk entry de ki linke tıklayınca dumur oldum.
  • amniyotik bant haberi gibi birşey sanırım. ben inanmadım. doktor kardeşlerimiz olaya açıklık getirirse sevinirim o bronş ağacı denen şey kopup soluk borusundan geçip ağızdan dışarı çıkabilir mi ¿
  • (bkz: yok anasının amı dememek için kendini zor tutmak)

nefesi kuvvetli adammış. yazık oldu.
  • şimdi hekimlerin bizleri rahatlatması gerekmekte:

1. bunu sağlıklı bir insan yaşayabilir mi?
    2. adam sigara içiyor muymuş?
    3. adamı öksürten hastalık neymiş?

bazen öyle bir hastalanıyorum ki doktor nötrofil oranım %70'e gelmesine rağmen anti biyotik yazmıyor ve akciğerlerim parçalanıyormuşcasına öksürdüğüm oluyor. en sonunda hastanelik oluyorum ve sıfır raporla atlatabileceğim hastalık için 2 hafta raporum oluyor.

edit: zorunda falan yazmadım şizofrenlik yapmanın alemi yok. parasını almanıza rağmen düzgün bilgilendirmediğiniz için internetten öğreniyoruz.

dinle sincap: 2009 yılında yaz ayında turist olarak fransadayım ve apandis bölgeme sancı girdi. acil servise kendi çabalarımla gittim. sanki olay varmış gibi kim olduğumu sormadan etrafımda koşuşturmaya başladılar. karnımı tutarak girdiğim için sedyeye alındım. fransızca bir şeyler söylediler anlamadım ve ingilizce konuşmak istediğimi söyledim hepsi birden bire ingilizce konuşmaya başladı. hemşiresi hasta bakıcısı falan hepsi. sonra derhal röntgen filmim alındı ve bu sırada hiç yalnız bırakılmadım sürekli etrafımdalar. röntgen sonucum raporlandırıldı ve doktor muayeneye aldı. biraz mıncıkladı falan sonra benimle konuştu. bana teknik bilgilendirme yaptı. ingilizce olarak raporumu verip bana "bağırsak spazmı" dedi. teknik terimler havada uçuyor. adam öğretmen gibi bana bir bağırsak modelini çıkarıp eliyle işaret ede ede anlattı.

bizdeki doktorlar "sen rahatsız değilsin, sende şu rahatsızlık var ondan dolayı bunu hissettin" falan demiyorlar. "bir şeyin yok", "turp gibisin" falan diye geçiştiriyorlar. eee peki o acı neydi açıkla istersen? yok açıklamaz.

anlatmayı geç en ufak bir teknik terim kullandım diye beni cahil olmakla suçlayıp 15 dakika boyunca bağıra bağıra irite etmeye çalışan doktor olmuştur. tabi beni irite edemez. artık tayin mi istiyordu nedir bilem ancak benden yumruk gelmez.