şükela:  tümü | bugün
 • http://www.akdeniz.edu.tr/web/harita/ adresindeki yerleşim planına bakıp da aldanılmasın, bu fakülte topçular da bulunmaktadır. ayrıyetten mühendislik fakültesiyle birleşiktir. yanında bir ilkokul bulunmakta olup çevresinde yanlış saymadıysam bir adet fırın bir adet cafe ve birde kırtasiye bulunmaktadır... ulen ne güzel yermiş deyip akdeniz üniversitesi kampüsünde hele hele nidalarıyla biraz arandıktan sonra senin gideceğin yer topçularda uyarısıyla umutlarınız suya düşmesin diye hatırlatayım dedim...
 • 1999 yılında eğitim-öğretime başlayan ve yetenek sınavıyla öğrenci alan, antalyada bulunan akdeniz üniversitesi fakültesi. bünyesinde dört yıllık lisans öğrenimi veren on iki bölümü, yirmi bir anasanat dalı ve üç sanat dalı bulunmaktadır. lisans öğrenimi veren bölümleri resim, heykel, grafik, seramik, iç mimarlık ve çevre tasarımı, moda ve tekstil tasarım, sahne dekorları ve tasarımı, fotoğraf, sinema-tv, geleneksel türk el sanatları, müzik bilimleri ve temel eğitim bölümüdür. web sayfası için:

  http://www.akdeniz.edu.tr/gsf/index.html
 • 2005 yılı yetenek sınavlarında grafik bölümüne girmek isteyen öğrencilere ikinci aşama sınavında en az 3 figür şartıyla kantin çizdirilmiştir, kardeşimin acemiliği ve gözetmenlerin dütdütlüğü sebebiyle kağıda yatay çalışılacağı 15 dk sonra söylendiğinden zaman kaybı yaşanmıştır, önümüzdeki yıllarda yetenek sınavına girecek arkadaşları uyarıyoruz *.populer bölümlerden iç mimarlık ve tasarım bölümü ikinci aşama sınavında da berber dükkanı* çizdirilmiş lakin figür kısıtlaması yapılmamıştır. * * *
 • artık topçularda değil kampüsde eğitim öğretime devam eden gıcır gıcır binasında bol bol atölyesiyle öğrencilerine oh be dedirttiğini tahmin ettiğim fakülte.
 • mezuniyet icin dereceye girecek öğrencilerin listesini açıklayıp milleti heveslendirdikten sonra her nasılsa listeyi değiştirip aynı milletin hevesini kursağında bırakan ilim irfan yuvası
 • grafik bölümü yeni gelen bölüm başkanı sayesinde, adeta "çevre sokak no 7 ebru kursu verilir" tarzında atölye dersleri verilen bi acayip fakülte.
 • iç mimarlık bölümünün yapılan düzenleme ile sadece öss puanı ile öğrenci alacağı güzel sanatlar fakültesidir.
 • hastaneye benzeyen planı, leş gibi tuvaletleri, yetersiz kaynak ve saçma sınıf biçimleri bulunan fakültedir.

  zamanında ararken ben bilgi bulamadığım için fotoğraf bölümünün yetenek sınavı hakkında bilgiler vereceğim burda. bilindiği üzere sınav iki aşama ama bir gizli aşaması daha var onu önce bir kenara yazın.
  üniversiteye giriş sınavının ilk aşaması bu arkadaşlar. yetenek sınavının neredeyse yazılı bölümü kadar etkiliyor. o yüzden atlamayın.
  sonra yazılı kısmı geliyor, görsel algıya dayalı bişey yok burada, sadece bilindik markaların logosunda hangi renk yoktur gibi bir iki soru var. onun dışında yakınlarda veya o sıralarda kültür sanat camiasında olan önemli olaylar sorulabiliyor. ıq testi var 3 4 soruluk. basic fotoğraf makinesi bilgileri iso/enstantene/diyafram soruları var.

  sonrasında çekim kısmına geliyoruz, size kompakt bir fotoğraf makinası verip salıyorlar çayıra yaklaşık 3 dakikalık bir süreniz oluyor yanlış hatırlamıyorsam. kendi kurdukları kompozisyonlar var ve sizlerin bunu anlayıp buna göre çekim yapmanızı istiyorlar, ayarlarla kesinlikle oynayamıyorsunuz, sadece 3 fotoğraf kabul ediliyor, fazlaysa ya baştan yada sondan silebiliyorsunuz o kadar. ben çekeyim eleyeyim yok. kompakt makinanın lensi geniş ve distortion sorunu var, o yüzden yakın çekimler yaparken dikkatli olun. genel olarak perspektife dayalı kompozisyonlar ve sizden beklenen tek kaçış, çift kaçış içeren fotoğraf çekimleri.
  haydi rasgele.
  kalkmadan evvel son yetenek sınavları, çabuk olun.
 • bina olarak kütüphane ve olbia çarşısı'ndan çok, hastaneye yakın olan fakülte.