şükela:  tümü | bugün
  • insanın hastalanıp bir daha gelmek istediği yer.
    ilk girdiğinizde müthiş bir kalabalıkla karşılaşacaksınız ama korkmayın, işler tıkır gidiyor,herkes güleryüzlü hatta çıkışta otopark görevlisi size fazla para üstü bile veriyor.
    *
  • dur durak bilmeden gelişen, hala ek binalar yapmaya devam eden hastanedir. binaları labirenti andırırır gerçi biraz. ayrıca organ naklinde de sadece türkiye değil dünya da sözü geçer derecede başarılıdır.
  • kampüs bölgesindeki allı pullu yeni evine taşındığı 1997 yılına dek kepez'deki cefakar binalarda hizmet vermiş olan fakulte hastanesi..
  • acil servisinde görevli doktorların farmville oynadığı hastane.

- doktor bey sizi çağırıyorlar.

- bir saniye patlıcanlarım çürüyecek.

(bkz: oeh)
  • adı malum sebeplerle akdeniz üniversitesi hastanesi olarak değiştirilmiş ve bina üzerindeki koca tabelaya işlenerek hayata geçirilmiştir.

edit: entry başlığın akdeniz üniversitesi tıp fakültesi hastanesi olduğu günlerden kalmıştır.
  • (bkz: #27084102)
  • burdaki doktorlar nerde dünyada türkiye' de yapılmayan ameliyat var bunları yapalım medyaya çıkalım diye uğraşıyorlar sanki. gerçi adamlar düzgün hizmet veriyorlar antalya' da işi düşenler genelde memnun ayrılırlar buradan.
  • ilik nakline "kardeş" kotası koyan hastane.

ben: ilik bağışı yapmak istiyorum. ilik bankanız var mı?
    hass: ilik nakli yapıyoruz ama bankamız yok, hem zaten onu da kardeşinizse yapıyoruz.
    ben: yabancı birine veremiyor muyum?
    hass: yok yapamazsınız.
    ben: peki gerekli örnekleri alsanız ben onları ankara üniversitesi tıp fakültesine kargolasam?
    hass: yok, örnekleri de alamayız.

ayrıca iki gündür gastroenterolojiden randevu almaya çalışıyorum. an itibarıyla beş farklı telefon numarası verildi ve beşi de "bilmiyorum" dedi. neyi bilmiyorlar anlamadım. öğretim görevlisinden özel muayene için randevu alınıyor mu alınmıyor mu arkadaş, ilk ben mi teklif ettim bunu?
  • türkiye'de pankreas nakli yapılabilen tek yerdir, şimdilik.