şükela:  tümü | bugün soru sor
  • akdeniz üniversitesi merkez kampüsünde, rektörlüğün yanında olbia çarşısı'nın arkasında bulunan kütüphanedir. güzel, sessiz ve geniş bir arşive sahip kütüphanedir, ancak öğrencileri hala kütüphanede sessiz olmayı öğrenememiştir. bu olumsuzluğa rağmen güzel ve ders çalışabilir kütüphanedir.
  • haftasonları 10-16 arasında lütfedip açık kalan beton yığını. hafta içi de 20'de kapanıyor.

yani özetle diyorlar ki ders çalışmak, araştırma yapmak, bir şeyler okuyup bilimle uğraşmak istiyorsanız buraya gelmeyin biz ense yapıyoz hacılar!

kütüphane dediğin asıl mesai saatleri dışında aktif olmalı ulan ben n'apayım 16'da kapanan kütüphaneyi?
    kou'de okurken 23'de nasıl kapanır yea diye isyan ederdik. vay ben kurban olam okuluma.

http://kutuphane.akdeniz.edu.tr/…013-05-26-17-08-01
  • kütüphane nasıl olmaz sorusunun cevabı olan kütüphane. kütüphane nasıl olur? en başta sessiz olur değil mi? hayatınızda bu kadar gürültülü bir 'kütüphane' göremezsiniz. o kadar ki, birlikte sesli ders çalışanları uyarırsanız siz garip bir şey yapmış olursunuz. üşenmedim linkedın'den baktım. bulabildiğim 20'ye yakın çalışan arasında bir tane bile kütüphanecilik mezunu olmaz mı? herkesin birinin birşeyi olduğu bir üniversitede bu duruma şaşırmamak lazım. hele bir kadın çalışan var çocuğuna kütüphanede bakıyor olmalı ki besili yavrusu her gidişimde orada ve tabi ki etrafta normal eviymiş gibi gezip konuşuyor. bu kütüphane akdeniz üniversitesi'ne yakışmıyor yorumuna katılmıyorum. akdeniz üniversitesi'nde 4.5 yıl uzmanlık yapmış birisi olarak bu kütüphanenin bu üniversitenin vizyonuna bundan daha fazla yakışamayacağını düşünüyorum.
  • enformatik'in taşınması sonrası birazcık da olsa genişlemesini umduğum kütüphane. yoksa bilkent kütüphanesi'nde gördüğüm özelliklere sahip olmasını da beklemiyorum.
  • sosyal bilimlerle ilgili burada o kadar az, saçma sapan kitap var ki inanın şaşırırsınız. özellikle türk dili ve edebiyatıyla ilgili neredeyse hiçbir şey yok. aynı kitabın bir kaç nüshasıyla bir sıra kitaplık doldurmuşlar, hepsi bu. olan kitaplarda yunus emre, karacaoğlan tarzı şeyler. dilbilgisiyle ilgili tek bir kitap bulamadım burada, mübalağ etmiyorum gerçekten tek bir kitap bile yoktu.

türkiye'de epey bir kütüphane gördüm, içlerinde açık ara en kötüsüydü.