şükela:  tümü | bugün
  • eski evimin balkonuna yapisip beni yoldan gecenlerle icli disli eden bu gecidin yapimina 1999 yilinda baslanmistir.

ayni anda yaklasik 700 metre altinda antalya migros alisveris merkezi gibi devasa bir yapinin insaati da baslamis, alisveris merkezi bitip hizmete acildiktan sonra ust gecit ancak bitirilebilmistir.
  • akdeniz üniversitesindeki bütün siyasal atraksiyonların yaşandığı yerdir bu üst geçit ve siyasal afişlerle dolup taşar. ayrıca bu siyasal atraksiyonlar yaşanırken aynı anda hafta sonu yapılacak "bilmem ne hoşgeldin partisi", "öğrenciyim partisi", "deli gibi dansederim" partisi vs. gibi siyasetten 10 yüz milyon ışık yılı ötede partileride afişleri asılır ki; bu üst geçitten geçerken che guevera, özgürlük, demokrasi, parasız eğitim, parasız sağlık, yaşasın bilmem nelerin yanında; "yaşasın yaz geldi", "bir yerli içki bedava", "öğrenciye beleş eğlence", "kızlar ücretsiz girebilir" türünden cıvıl cıvıl (!) yazılarla süslenmiş sivillerce ve belediyece sürekli yırtılan afişlerin arasından geçmek gerçekten üniversite öğrencisinin yaşayabileceği iyi görsel deneyimlerinden olur. ayrıca üst geçitin geçit vermez çocuk tartıcıları ve dilencileri vardır ki, bu gariban, sevimli çocukların ve kucağında bebeğiyle dilenen ananın halini gördüğünüzde, siyasal bir atraksiyona dahil olup herkese eşit haklar sağlamak için uğraşasınız gelir, yolları yürümekle aşındırmak, o küçük çocukları bu üst geçit hapishanesinden çıkartıp okullarına, temiz bir geleceğe göndermek, o anayı mutlu bir yuvada el açmadan yaşatmak istersiniz. ama biraz sonra rehavet ve vurdum duymazlığın hiç gerçekçi olmayan sloganına sahip "mutlu üniversite" namlı diyara girdiğinizde, kozmik bir güç sizi bunları düşünmekten alıkoyar ve olbia çarşısı içerisinde biraz önce gördüğünüz hadi eğlenelim, sevişelim ve de boşverelim tandanslı partilerin tanıtımlarını yaptıkları meydana geldiğinizde, boşvermişliğin zirvesini görüp, o sahte mutluluğa bir iki adım daha atıp, unutup gidersiniz gerçek mutluluğun aslında ne olduğunu. o yüzden hep bu üst geçitten geçerken ruhum iki parçaya ayrılır gibi gelir bana. biri üst geçitin bir ucunda biri de bir ucunda...
  • üniversite ayağı tek çıkışlıdır. oysa meltem ayağında güney ve kuzeyden olmak üzere çift çıkış mevcuttur.
  • meltem-akdeniz üniversitesi arasındaki yayaların- çoğunlukla öğrencilerin- geçebilecekleri tek geçit. uzundur, bazen sıkıntı verir. antalya belediyesine her yere yaptınız yürüyen merdivenli üst geçit buraya da istiyoruz dedirten geçit.
  • meltem tarafındaki an itibari ile karayolu üstgeçidi çalışmaları nedeni ile yıkılmak üzeredir.
  • sökülmesi anında kaydedilen bir videodan alınan ekran görüntüsü mevcuttur.

https://ibb.co/thssyl5
  • genellikle meltem üst geçidi olarak adlandırılır.

değişim şart ve kaçınılmaz olsa da 20 yıllık bu üst geçidin yıkılması beni üzmüştür.
  • darısı kültür üst geçidine. umarım karşıya geçmek için 500 metre yürümek zorunda kalmayacağımız the maze runner labirentlerini aratmayan dönemeçleri ile külfet veren bu yapı da yıkılır daha efektif üst geçit yapmak akıllarına gelir.