şükela:  tümü | bugün
 • amblemi bir ilkokul öğrencisine yaptırılmış izlenimini veren belde belediyesi.

  http://www.formula1-istanbul.com/…go-akfiratbld.gif
 • yarış sırasında ikram olarak pasta,börek ve çene suyuvererek sempatik olmaya ve reklamını yapmaya çalışan belediye...
 • belediyesi istanbul park'ta kurduğu sebil pasta-börek çadırı ve içine yerleştirdiği türbanlı hanımlarla dikkat çeken yerleşim yeri.
 • sayin basbakan "araziler 1 lira iken 10 lira oldu. buralarda artık çirkin yapı görmeyeceksiniz. aksine villalar 1 milyon dolara satılacak." dedigi, sinirlari icinde formula pisti ve yasar yilmaz gibi, cok onemli bir ulke degeri bulunan istanbul'un merkeze uzak beldesi.
 • (bkz: beles tepe)
 • kaç yıllık belediyedir bilemem, sınırları dahilinde yerleşik insanlara hizmetlerini ne boyutlarda sunmuştur hiç bilemem,
  bildiğim en büyük gerçek çok değil 7-8 sene evveline kadar varolan arsa bedelleri yeni imar düzenlemeleri ile,
  m2 rayiç değerlerini 10 değil 1000 e katlamıştır, misal şöyle oluyor,
  önceleri bin ytl ye alabileceğiniz arsalar şu an bir milyon ytl den kapılarını açabiliyor, vahim, pek vahim.
  hele bir tepeören bölgesi vardır ki; bir tokyo'yu bir newyork city'yi aratmaz.
  belediye başkanı hilmi yıldız bir süre önce tuzla kaymakamlığı'nda görevinden alınmıştır, çeşitli hukuki gerekçelerle.
 • in cin top oynayan bir bölge. formula 1 pisti ise şahin, civic, brodway arabaların drift yarışlarına sahne oluyor. bölgede normal bir ev yok. ya villa var ya da ev yok. öyle bir yer.

  he istanbul'un birçok yerine tercih ederim orası ayrı konu. ayrıca sürücü adaylarının çalışması için oldukça mükemmel ve bomboş yolları var.
 • beni güneydoğu zeytini/zeytinyağı ile tanıştırmış bir belediyedir. şimdi iş çok ilginç istanbul'daki belediye nasıl beni güneydoğu zeytini ile tanıştırabilir. şöyle ki efendim: belediyenin internet sitesini ararken www.akfirat.com.tr'e girmiş bulundum ve güneydoğu bölgemizde zeytin olduğunu öğrenerek sipariş verdim ve cidden tadına bakmaya değer bir zeytinyağı. sanırım ege bölgesindeki zeytinlerden daha lezzetli gelmesinin sebebi oralarda hala havanın biraz temiz kalmış olması diye düşünüyorum. işin diğer ilginç yanı ise belediyenin internet sitesini bulmakla daha sonra uğraşmadım bir arkadaşım sağolsun aradığım mail adresini bana mesaj atmıştı*.