• rezalettir. oyunun bir kısmına 15 temmuz iliştirseydiniz muhtemelen tüm okullarda sergilemenizi isteyecekleri bir oyun olabilirdi.
  • anlayamadığım karar.

hakikaten anlayamadım, yani mantığıma ters geliyor. normal şartlarda çocuklara savaş ve şiddet karşıtı mesaj verilmesi gerekmiyor mu?

çocuklara şiddeti öven mesaj mı verilir? mal mısınız siz?

sizin yetiştireceğiniz nesi de sizler gibi olur, bu ülkenin geleceği bombok maalesef.
  • çocuk lan onlar çocuk. savaşı değil barışı anlatacağımız çocuklar. ülkenin yarısının psikolojik rahatsızlığı var. bu zihniyetle nasıl yaşayacağız bilmiyorum.
  • ılgili kararda savaş ve şiddet karşıtı söylemler sebebiyle demiyor savaş ve şiddet karşıtı söylemlerin oyunun içeriği ile ilgisi bulunmadığından diyor. bir değerlendirme yapmak için bu sözlerin nasıl gectiğine ve ne sekilde olduğuna da bakmak lazım....
  • savaş karşıtlığı bir siyasi tavır değildir.

tiyatro özgürdür. bir okuma metninde bile bir sürü kazanım vardır. ana fikir başka olabilir. kaldı ki bu bir konuya ait okuma parçası değil. nerden bakarsan bak elinde kalır.

ülkenin geçtiği hassas dönemi bakanların şehit haberleri önünde gülmeli oynamalı etkinliğini izleyerek gördük.
  • başlık aslında, "8 şubat 2018 akhisar ilçe milli eğitim müdürlüğünün çocuk tiyatrosunda savaş ve şiddet karşıtı sözler olduğu gerekçesi ile okullarda tanıtımının yapılmasını yasaklaması" olacaktı.

ilgili karar

sınır ötesi operasyonların yapıldığı, haberlerde sürekli bunların ve şehit haberlerinin dolaştığı, her dizinin vurmalı, kırmalı, askerli, savaşlı olduğu bir dönemde çocuklara savaşın ve şiddetin kötü bir şey olduğunu hatırlatmak istemek -milli eğitim müdürlüğü tabiri ile- "sakıncalı"ymış.

bu zihniyetin yönettiği okullarda birçok nesil yetişti. sonumuz pek iyi olmasa gerek.
  • ilimi yaymak değil ki emelleri,mankurt var etmek.bunu da böyle böyle yapacaklar
hesabın var mı? giriş yap