şükela:  tümü | bugün
  • ekleme 4: corona virüsü diğer kedileri etkileyebileceği için evinde kedi olmayan birisinin yuva açması bekleniyor. eğer ki iyileşemezse diğer kedilere bulaştırabilir çünkü bu virüsü. ancak diğer hayvanlar ve insanlar için herhangi bir tehlike içermiyor. dolayısıyla evinde kedi olmayan ve bu kediyi sahiplenmek isteyen biri olursa iletişim için @repplaca adlı çaylak arkadaşımızla iletişim kurabilirsiniz.

ayrıca kedinin tedavi ve aylık kum-mama masrafları kediyi izmir'e götüren deniz bey tarafından karşılanacak.

ekleme 3: kedide corona virüsü bulunuyormuş, 5 gün interferon tedavisi görecekmiş. eğer tedaviye cevap verirse tedaviye 5 gün daha devam edilecekmiş. eğer cevap vermezse ya böyle yaşayacak ya da ölecekmiş.

ekleme 2: kedinin beyinciğinde bir problem yokmuş. viral bir enfeksiyon olduğu düşünülüyor.

ekleme 1: kedi izmir'e götürülmesi için bir arkadaşa verilmiş. şimdilik mesaj atmanıza gerek yok, teşekkürler.

bu da önceden çekilmiş bir fotoğrafı:
    https://cache.donanimhaber.com/…rder=1&resolution=0

@repplaca adlı çaylak arkadaşımızın bir başlığında gördüğüm, ilgi çekmesi açısından kopyaladığım bir iletide ki yavru kedidir. sözlükte ilgi çekeceğini umuyorum.

--- spoiler ---
    herkese merhaba deyip hemen olaya geçiyorum. bizim ev yer evi işte bahçe falan var arka tarafta. eskiden dedem inek baktığından dam, samanlık gibi odalar var. sokak kedileri de buralarda takılıyorlar işte. öyle sahibiyiz mama veriyoruz bakımlarını yapıyoruz gibi bir durum yok. bir tane anne dört tane de yavru var. iki gün önce gece uyurken bir şeyler olmuş. dışardan sesler gelmiş ama ben duymadım. nasıl sesler olduğunu bilmiyorum ama evdekiler sanki kavga sesi gibi dediler. her neyse sabah kalktığımızdaysa yavru kedilerden bir tanesi yerde yatıyor ve hareket edemiyordu. artık damın çatısından mı düştü yoksa bir şey mi saldırdı da travma geçirdi bilmiyorum. ayakları tutmuyordu sanki-hala da öyle- kedinin. sağa sola yatarak kendini sürüklüyor ancak. biz bunu alıp veterinere götürdük. o da beyinciği hasar almış veya sarsılmış gibi bir şeyler söyledi. ben bir şey yapamam beni aşar deyip geri yolladı bizi. şimdi dediğim damlardan birine koyduk daha serin diye. orda süt ekmek yediriyorum ama iki gündür aynı durumu. sizden ricam imkanı olan birisi varsa kedinin bakımını ve tedavisini üstlenmesi. bizim burada hem tedavi yapabilecek kapasitede birini tanımıyorum hem de maddi açıdan da karşılayabilir miyiz bilmiyorum.

not: akhisar'da yaşıyorum.
    --- spoiler ---

iletişim için @repplaca'ya mesaj atarsanız daha hızlı bir iletişim olur.
    https://eksisozluk.com/biri/repplaca

https://forum.donanimhaber.com/…r-gormus--133925123
    donanımhaber konu başlığıda bu.
  • up up up
  • istanbul'a getirilebilirse uygun tedavi şansı olabilecek kedidir. çok büyük ihtimal köpek silkelemiştir. ve felç olabilir. çaylak yazara mesaj attım sesini duyurabileceği instagram hesabı için.
  • sözlük sayesinde kurtulabilir bu can da. yardım hesabı açılırsa çabucak toplanır ihtiyaç olan para.
  • up
  • @repplaca

"merhaba sizden bir ricam olucak. bu corona hastalığı bulaşıcı ve tehlikeli kediler icin. eger ki hastalığı taşımaya devam ederse evinde kedi olmayan birisinin bakması gerekiyor. cevrenizdekilerden acaba bakabilecek biri var mıdır? mama kum ve tedavi masrafları kediyi hastaneye götüren kişi tarafından karşılanacak. yoksa en azından adnan menderes nick'li arkadaşin başlığını uplayarak başkalarının görmesine yardımcı olabilirseniz sevinirim."

elden ele en üste taşıyalım, kediciği sahiplendirelim...
  • up up