• bir erkek adı (bkz: mehmet akif ersoy)
  • ibadet için tanrıya yonelen kisi...
  • bir zamanlar radyolarda reklamlarını dinlediğimiz bir çamaşır suyu markası.

ninem akif kullanırdı
    annem akif kullanır
    ben de akif kullanıyorum
    akif çamaşır suyu

fiyatlar aşağı
    satışlar yukarı
    akif
    çamaşır suyu
  • standart bi eczacı ismi. en azından benim tanıdıklarım...
  • âkif. kendi isteğiyle bir yere çekilip ibadetle uğraşanları tanımlamak için kullanılan arapça sıfat.
  • tiyatro greyfurt'un mehmet akif ersoy'u anlattığı oyunu.

"akif" isminden anlaşılacağı üzere önemli isimlerin meşhur oldukları kimliklerini geri planda tutup baba, eş, oğul vs. gibi bilinmeyen ve daha özel kimlikleriyle ele alan "mustafa" ve "ali adnan" örnekleri gibi kızının gözünden akif'i anlatan bir tiyatro oyunuydu. mehmet akif'i baba olarak izlemenin izleyiciye ne gibi bir katkısı oldu bilemiyorum, duygu sömürüsünden başka...

her şey bir yana, akif'i oynayan oyuncunun mehmet akif ağırbaşlılığından ve ciddiyetinden uzak ve laubali oyunculuğu salonu terkettirir. bir senaristin ve oyuncunun vazifesi; tanıtmadan önce tanımak, anlatmadan önce anlamak olmalı.

hamaset yaparak alkış toplamak, seviyesiz esprilerle tefekkür ihtimalini sıfırlamak epey kolay olsa gerek. ben mehmet akif'i şuradan tanımayı yeğliyorum: #39648613
  • kendisine saygı duyduğum oda arkadaşım
  • ismi ile özdeşleşmiş sevgili sevdiceğin ismi. sakin ruhuna, güzel yüreğine ve sevgi dolu bakışlarına hasret bıraktıran, askerde olan, aşırı özlenen.

ve nedense çevremdekiler tarafından sıkça "arif naabıyo" şeklinde anılan..
hesabın var mı? giriş yap