şükela:  tümü | bugün
 • akif beki hürriyet'te
  yalayan derviş muradına ermiş
 • çok enteresan bir olay. o ne lan öyle. aydın doğan ne yapmaya çalışıyor anlayan beri gelsin.

  http://www.gazeteciler.com/…-anons-etti-70469h.html
 • ne oldukları belli malum yayınları izlemediğim dolayısıyla ismini yeni duyduğum bir adamın bir yerden diğerine transferiymiş(bkz: al birini vur ötekine)
 • hükümet yanlısından öte, hükümet fanatiği olarak hafızalara kazınmış bir ismin bugün itibariyle doğan medyasına geçmesi olayıdır. onu bunu bilmem ama tutarlı çizgisini pek bir beğendiğim taha akyol da hürriyet denen kağıt parçasında paylaşıyor değerli görüşlerini ne olacak yani.. rızk nerededir hiç belli olmaz.. hem zaten 80e merdiven dayamış olan aydın amca artık iktidar mücadelesini genç neferlerine devretmiş, onlar da yeni kuşağa hem geleneksel hem de çok farklı kanallardan asparagası pompalamaya devam ediyor alenen. yazarlar ise bu işin dikkat dağıtma boyutu..
 • çok da önemli olmayan olaydır. radikalle hürriyet akla kara değildir. bünyesinde görece solcu yazarlar bulunsa da; sonuç olarak bir aydın doğan gazetesidir. bu gezi parkı sürecinde en çok şaşırdığım olay insanların aydın doğan, ciner holding, doğuş karşısındaki tutumlarıdır. bu insanlar iş adamlarıdır ve muktedirden yana olmak zorundadırlar. aydın doğan'ın tayyip erdoğan'la aksi düşmesi vatan sevgisinden değil, menfaatleri çatıştığı içindir. bu insanlara anlam yüklemek, devrimci ya da halktan yana bir tavrı geçtim. "vicdan"lı davranmasını beklemek saçmadır. en ufak menfaat kaybı oldu mu sizi manşetlere suçlu diye taşır. abdullah öcalan'a küfredenle barış mimarı diyen gazeteler aynıdır, hep aynı dili konuşur; muktedirin dili

  adı üstünde "ana akım medya" ambalaj değişir, zihniyet aynıdır. muhalif olup da gazete olamayanlar da var. gazetecilik, köşe yazarlığı herkesin işi değildir. gazetecilik'ten mezun olunca ya da iletişim mezunu olunca gazeteci olunmaz. akif beki'den ne bekliyoruz ki hürriyet'e geçmesi bizi şaşırtsın... sistemler açıkça akif beki'ler yiğit bulutlar,mehmet baransu'lar; aydın doğan' lar ve ertuğrul özkökler yaratacaktır.(bkz: ertuğrul özkök'ün ontolojik sorunu). mesele hangi gazetede olduğu değil, amacının ne olduğudur. gerçekleri örtmek mi? halka haber ulaştırmak mı? gazeteci kimdir? görevi nedir?

  son olarak;uğur mumcu'nun tanımını vermekte fayda var;

  "gazeteci, haber ve bilgi kaynağına en çabuk ulaşan ve bu kaynaklardan edindiği bilgi ve haberleri okurlara sunan insan demektir.
  gazetecinin bu görevini yapabilmesi için habere, olaya, olguya, belgeye ve bilgiye dayalı yazılar yazması gerekir. bunun için de gazetecinin güvenilir kişi olması zorunludur. sır saklayan, haber ve bilgi kaynağını gizlemesini bilen, gerektiğinde hükümetlere ve güç odaklarına karşı savaşmayı göze alan insan, gazetecidir."
 • bir süredir hükümet karşıtı yazıları artan hürriyetin dengeyi sağlamak için yaptığı transfer.
 • (bkz: akif de ki)
 • ahmet hakan ve mehmet yılmaz'ı dengelemek için yapılmış bir hareket olabilir.

  a.doğan:ahmet hakan'la mehmet yılmaz'ın yazıları sıkıntı yaratıyor.
  e.özkök:barlas da sardı ahmet'e baksana başgan.
  a.d:yok olmaz böyle ertuğrul. maliyeciler kapıya dizilecek diye gözüme uyku girmiyor.
  e.ö:başgan şeyapalım biz o zaman. akp taraftarı birini alalım gazeteye.
  a.d:aaa bak olur lan. demokrasi ayağına.
  e.ö:ayıpsın. arif beki olur mu?
  a.d:olur lan. neyse parası bastıralım ertuğrul'um. haydi bitir şu işi.
  e.ö:oldu bil patron.
 • farkliymis gibi gorunup ayni amaca hizmet edenler arasinda gerceklesen transfer.