• 1958 bakü doğumlu, felsefe profesörü, 1995 yılından beri maha yogi.
    bir yoga dersi sonrasında bir soruya "gözlerim kaplı olduğunda sizleri enerji alanlarınızla görebiliyorum" direk cevap veren, kendi bedeninden çıkıp astral gezintiler yapabilen önemli yoga hocası, yazar.
  • akif manaf in ingilizce basılmıs kitaplarından bazıları:
    1. vedic cosmology
    2. vedic economy
    3. vedic sociolgy
    4. on islam
    5. bhakti-yoga and islam
    6. hidden treasure of koran
    7. on christianity
    8. on buddism
    9. on hinduism
    10. comparative cosmology
    11. time and space
  • akif manaf ın im yayınlarından cıkmıs yoga serisi ise:
    yoga (nedir,ne degildir)
    yoga ( asana: durus ve vucut calısmaları)
    yoga (pranayama: nefes ve biyoenerji calısmaları)
    yoga (cakra: enerji merkezi calısmaları)
    yoga (kundalini: mistik enerji calısmaları)
    yoga (dharana: meditasyon ve zekasal calısmalar)
    yoga (samadhi: trans ve spiritüel calısmalar)
    yoga (surya nemaskara: gunes baglantısı)
    yoga ( candra namaskara: ay baglantısı)
  • '' hayat bir gelisimden ibaret. beden yaslanip olur ama tasidigi ruh olmez. o ruhun gelisimi ; hayatin manasi. gelisimin yanlizca fiziksel fiziksel oldugunu kabul ederseniz, bunun bir sonu oldugunu da gorursunuz. bu yuzden gercek gelisim ruhta yasanir. '' diyen maha yogi.
  • himalayalarda gerçek yogi üstadları'yla 3 yıl geçirmiş.

1994 yılında maha yogi - büyük yogi unvanını,
    2007 yılında yogaçarya - yoga üstadı ünvanını,
    2009 yılında paramahamsa - aydınlanmış büyük bilge unvanını almış

yani, paramahamsa yogaçarya maha yogi akif manaf.

diz çöküp tövbe dilemek istiyorum kendisinden. böyle sıfatım olsun, ne bileyim yaa, kötü bir örnek bulamadım buraya. düşün yani.
  • ben reiki terapisiyle uğraşıyorum yogadan pek anlamam ama bu kadar tahsilden sonra nasıl düşmüş buralara bu zavallı adam anlamadım
  • göndermiş oldukları cevap metni şöyledir;
    "yoga academy’nin kurucusu, baş eğitmeni, 22 adet eşsiz kitabın yazarı, orijinal yoga sistemi'ni öğreten, toplumun sağlıklı ve mutlu olması adına özveriyle çalışan gerçek bir uzman ve bilim insanı…"
  • bilge adam. fekat yoganın insanlığın spiritüel tekamülü için çok yararlı olduğunu söyler , insanlığa hizmet ettiği söylenir ama kendisinden yoga öğrenmeye gelenden para talep eder, soru sorana "bu konu hakkında kitabım çıkacak " deyip , alın okuyuna getirir. niye böyle yaptığına anlam veremediğim kişi. insan yadırgıyor ister istemez. aydınlatmak isteyene mesaj kutum açık.
  • akif manaf, gerçek bir yoga üstadı' dır.

bir yoga üstadı' nın anlamı öyle derin, öyle güçlü, öyle mistiktir ki, bunu anlayabilmek için yoga yolunda belki de yüzyıllarca ilerlemek gerekir. üstad' lık evrensel bir prensiptir ve evrensel prensipleri anlayabilmek için uyanmış bir zekaya sahip olmanız gerekir.

gerçek yoga, ancak gerçek bir yoga üstadı' ndan öğrenilebilir. üstad yoksa, yoga da yoktur.

en basiti, bir demir/çelik ustası yoksa, kılıç yapmayı nasıl öğreneceksiniz? yapmaya çalıştığınız tüm şeyler, çabucak kırılıp dökülecek eğri büğrü oyuncaklardan ibaret olacaklar.

üstad yoksa, yoga adı altında yaptığınız herşey de o eğri büğrü oyuncaklar gibi olacaktır.

bu yüzden üstad önemlidir. bu tüm toplumlar boyunca böyle olmuştur. size bir sanat öğreten ustanın önünde her zaman saygılı olursunuz. akif manaf, gerçek yaşam sanatını öğreten gerçek bir ustadır. yoga üzerine yayınlanmış 26 kitabı olan gerçek bir uzmandır. onun önünde saygıyla eğiliyoruz.

gerçek bir bilge ile bir şarlatan arasındaki farkı dahi göremeyen zavallı zihinlere yazıktır, çok geçmiş olsun....
hesabın var mı? giriş yap