şükela:  tümü | bugün
  • "gökten meg ryan yağsa bize er ryan düşer" tadındaki bahtsız bedevi konulu yazıları süper olan köşe. mesela "tüm servetimi genç sinemacılara harcamak için avukatlarıma onay versem onlar da parayı sinan çetine verse, tüm parayı sinan çetin'e kaptırdığımız duyulsa" konulu yazı aklıma geldikçe gülerim.
  • bir mizah dergisinde kendine ait köşenin yazıdan müteşekkil olması zor iş bence. çünkü evvela yazdığın, adı üzerinde bir mizah dergisidir ve neticede ana iskeletini karikatürler oluşturur. her ikisinde de aynı espriyi yaptığını düşün, karikatür daima salt metinden daha çok okuyucu çeker. güldürebilme şansın daha yüksektir, çünkü hele çizgin de iyiyse hem espriden hem tipten randıman alırsın, öyle bir avantajın var. bir de mizah dergileri saman kağıdın renginden mütevellit hafiften karanlıktır, haliyle çok fazla metin okuyucuyu yorar, çizime odaklanmak daha kolaydır.

    akıl fikir ofisi bana göre tüm mizah dergileri içinde bu genel dezavantajlar silsilesinin en anarşist çıkıntısı. hiç karikatürsüz, minicik puntolu bir köşecik. yine de nasıl bir bağımlılık yapıyor, yine de nasıl nefis, istisnasız her hafta nefis.
  • zannımca tası sarıya boyayıp altın dıye satılabılecek potansıyele sahıp sehrı ıstanbulda boyle bır ısletme acılsa, cirosu nedeniyle kısa surede maliye bakanlıgı takiblne girebilecek tadta blr müessesedi
  • (bkz: barış uygur)