şükela:  tümü | bugün
 • videoya göre kadının akli dengesi yerinde gibi duruyor ki akli dengesi yerinde olmasa bile çocuklarına zarar vermeyecek birinin çocuklarını görmesini nasıl bir vicdan yasaklayabilir?
 • ınstagram'da az önce denk gelip başlık açılmış mı diye sözlüğe girdim.

  birilerinin bişeyler yapması şart olan anne.

  parasına güvenen, saygısız, adaletin sadece kendi istediği yönde işleyeceğini düşünen zavallılardan bıktık artık!
 • biraz önce eşim sayesinde instagramda videolarını gördüğüm kadındır.

  içimiz parçalandı desek yeri, konuya tam hakim olamadım ama adalet sistemimiz hakkında söylediklerine katılmamak elde değil.

  umarım acısı en kısa zamanda son bulur.
 • burada adalet yok dediği ya da ağladığı için iyi bir anne olduğunu iddia etmek abesle iştigaldir.
  bakın sadece çocuklarının velayeti kaybetmemiş, uzaklaştırma kararı da alınmış.

  amansız duygusallığa karşıyız!
 • bazı akıl hastalıkları insanda biranda belirir ve hiç olmamış gibi kaybolur, belki 2 saat sonra belki 2 gün sonra, ama kaynolur. bu döneme psikoz dönemi denir. psikoz dönemi dışında kişi sen ben gibi dediğimiz konumda yani normal insan davranışındadır. ancak psikoz döneminde kişi yakınına öldürmek derecesinde zarar verebilir. bu sebeple başlığın sebebi videodaki annenin akıl sağlığı teşhisini bilmeden yorum yapılmamalı...
 • velayet davalarında çocuğu anneye vermemek sık görülen bir şey değil. genel olarak, anne istiyorsa, nafakalar bağlanıp çocuklar verilir. bir hakimin çocukları annesinden ayırması pek rastlanabilecek durum değil. uzaklaştırma vermiş, konu sadece velayet değil.

  her göz yaşına aldanmayın. hakimin çocukları korumaya çalıştığı olasılığını bir an da olsa düşünün.
 • aile davalarının durumundan haberi olmayan kadındır. "kadına adalet yok"

  bu durumda olan bir çok erkek var. hem de bu insanlar çocuklarından akıl sağlığı yok gerekçesiyle değil erkek oldukları gerekçesiyle uzak kalıyor. üstelik sosyal medyada da yer bulamıyorlar mağduriyetleri hakkında. bu şartlar altında, konu da aile davalarıyken "kadına adalet yok" hoş olmamış.

  durumu bilmiyoruz elimizde sadece bir video var. akıl sağlığı konusunda konuşacak eğitimi de yok bir çoğumuzun. olsaydı da 20-30snlik videodan akıl sağlığı hakkında yorum yapmak mantıklı olmazdı. dolayısıyla bilmediğimiz bir konuda kamuoyu baskısı oluşturmaya çalışmak hoş değil. iddia bir kadından gelince, hem de ağlayan bir anne, hemen atlamışız tabi kadın haklıdır diye. daha önce de açıklanmış bu mahkemeler çocuğu anneye verme eğilimindedir. aksi bir durum varsa şüphelenmek gerek.

  anladığım kadarıyla video çok taze çekilmiş.akıl sağlığının yerinde olduğuna dair rapor alıp mahkemeye başvurmasını öneriyorum sonuç alamazsa sosyal medya gereken ilgili gösterecektir. rapor alamazsa da yapacak bir şey yok çocuklar daha önemli.

  emin değilim fakat akıl sağlığı değil de (bkz: ruh sağlığı) demek daha doğru olacak sanırım bilen yeşillendirebilir.
 • asıl konuyu kaçırıyoruz bence tamam anne evlatlarından ayrılmasın ama hakim neden böyle bir karar verdi?
 • toplum olarak en büyük problemlerimizden birisi durumun aslını astarını bilmeden dışa yansıyan duygusal tepkilere bakarak vicdan yapıp ,etkilenip hemen yargı vermek.bu olayın detaylarından haberim yoktur söylediklerim genel durum için geçerli belki de bu kadın haklıdır ama belki de haksız. özellikle hukuk için medyadan etkilenip hemen ‘yav hukuk adalet yok arkadaş’ diye ahkam kesiyor herkes. dört dörtlük adalet hukuk olduğunu filan savunmuyorum ama bilgisiz ve ölçüsüz sallamayı ,atıp tutmayı eleştiriyorum.bu kadın ağladı diye haklı değil bir anne çocuklarından ayrılıyor diye üzülüp herkese,her şeye giydirmeyin mahkeme var orada iyi ya da kötü adamlar keyiflerinden yapmıyor bunu karşı taraf da hakimin babasının oğlu değil sonuçta demek ki işin usulü prosedürü bu şekilde bunu gerektiren şeyler var ki öyle karar kılınıyor haa şimdi derseniz prosedür yanlış o zaman kardeşim ,olabilir ama her şeyi eleştirmek kolay ama her şeye uygun bir durum bulmak zor özellikle hukuk sistemi için çoğu durumda iki ucu boklu değenek durumu var biraz sorgulayın duygularınızı bırakın aklınızla yazın