şükela:  tümü | bugün
 • sus lem sen daha küçüksün dediğimizde veletlerden duyduğumuz özlü söz.
 • bash da akilda diil yastadir aslen ...
 • kulaklara hediye bir söz, taa ki atasözü... akıllı olmak, düşünebilmek, olup-bitenin farkında olmak, bilmek için önemli olan yaş değil, beyindir, düşünebilirliktir, yaşamışlıktır; yaşı büyük olan birisine "çok yaşamış" demek söz konsuu değildir. lakin bu da aynı cok gezen mi bilir cok okuyan mi dakine benzer bir tartışma konusudur, uzatırsam kawga çıkar, bok atarım.
 • aklini seksle, sevi$meyle, kariyla, kizla bozmu$ erkekler ichin soylenebilinecek laf... (bkz: sik kadar beyni olmak)
 • kişinin aklı yaşı ile ilgili değildir. yaşı büyük olanların akıllı olabileceği düşünülemez. insan her yaşta akıllı olabilir. çünkü aklın yaşı yoktur. genç bir insan kendisinden kat kat yaşlı bir kimseden daha mantıklı, daha olgun ve güzel kararlar verebilir.
 • akillari erse de ermese de /yetse de yetmese de ya$/yil kelimesinin sembolik ifadesi olan gostermelik rakamlarin akillarina sponsorluk edecegini sanirlar.

  soylenecek cok $ey oldugunda short cut olarak kullanilan nefis ,iyi ki soylenmi$ bir atasozudur.
 • "aklın ya$ı yoktur" demeye getiren söz.
 • akil ile zeka farkli seylerdir, ve bu* durumda:
  1. zekanin belli bir yerden sonra yasla alakasi yoktur.
  2. akil olarak insan surekli gelisir, bu yuzden gorecelidir. bir insanin digerine gore daha akilli olup olmamasi yasa bagli degildir, ama yasin artmasi aklin artmasi ihtimalini kuvvetlendirir.
 • ... fakat akli basa yas getirir. tarzinda devam etmesi olasi soz. uc noktalarda dusunuldugunde degisik anlamlara kavusur bu soz. 1 aylik bebegin aklini dusundugunuzde, 100 yasindaki dedeninki ile karsilastirma sansiniz olacaktir. bir erkek acisindan baktiginizda ise 1 aylik bebegin ve 30 yasindaki adamin akli/gozu bir disinin gogsunde olabilir*. duygular farkli bile olsa fiziksel eylem gerek disi, gerek er kisi bakimindan oldukca benzesmektedir. bunun yaninda disilerin gozu 1 aylik iken herhangi bir erkege ozgu organda degildir.

  bu entrynin yazari bayanlara sempatik gorunmeye calismakta ve onlara selam etmektedir. bekardir. gozu herhangi bir disinin gogsunu gormemekte, eksi sozlugun entry yazma ekranina bakmaktadir. ayrica aklin ne yasta, ne de basta olmadigini farkedip, disi ya da erken olan bir bireyin temel amacinin uremek ve ailesini yasatmak oldugunu farkedip dumura ugramistir. ha aranizda _ah ne sig dusunceli bir bireysin_ diyen var ise derin denizlere dalabilmesi icin dalgiclik kursu almasini tavsiye ederim. ters gelen kisilere de bungee jumping ile baslayip, yamac parasutune terfi etmelerini, ardindan da bulutlarin uzerinden yere dogru suzulmelerini ve parasutlerinin acilmamasini dilerim.