şükela:  tümü | bugün
 • istanbul üniversitesi radyo televizyon ve sinema ile ottawa üniversitesi üçüncü dünya ülkelerine yardım ekonomisi bölümlerinden mezundur. daha sonra, boğaziçi üniversitesi klinik psikoloji master programına katılmıştır. iyi derecede ingilizce ve italyanca konuşan azra sarızeybek kohen, bir çocuk annesidir. organik tarıma, evrenin matematiğine ve bir yaratıcı olduğuna inanır. hiçbir politik görüşü yoktur. dünyadaki en büyük problemin ne eğitim, ne işsizlik, ne de parasızlık olmadığını bilir; ona göre en büyük problem annelerdir. çocuklarına kimlik bilinci yüklemeyerek bireyselliğe erken yaşta uyanmalarını engelleyen anneler yüzünden dünyanın bugün bu karmaşada olduğunu düşünür. bir bireyin bile doğru davranarak dünyayı değiştirebileceğine ve hakiki insan olmak için her an evrimleşebildiğimize inanır. emektar bir canseverdir.

  fi akilah kitabından sonra çisi de raflarda yerini almıştır.
  okuyun okutturun.

  edit: aa pi serisi de şubat ayında çıkacakmış.
 • (bkz: yossi kohen)
 • ayrica cok da sevilir. ınsanlar birbirlerini gormeden de sevebilirmis. yazdiklarimi anlayan, tanimadan dilimi cozebilen yari meslektas yari yoldas yari arkadas.. okuyorsa bilsin ki bu canavar hemen instagraminda. belki bir gun belli mi olur haberlerim yerine kitaplarini editlerim. bu arada en cok ozgesini sevdim. ozge daha cok olmali yazdiklarinda. ok kib bye
 • fikitabından.
  --- spoiler ---

  her soruyu bilginiz ile cevaplayamazsınız. çünkü bazı cevaplar bilgi değil samimiyet ister.
  --- spoiler ---
 • çıkan kitapları için facebook'ta kampanya satın almayı artık bırakması gereken kişi. zira faturası bin liraları aştı.
 • kitaplarını okumadım ama güzel kadınmış.
 • kitaplarının arka kapak yazıları beni çok etkiledi umarım içerikleri de bu kadar doludur.
 • yeni keşfettiğim roman yazarı.
  fi ve çi yi okudum hikayenin sonunu pi de merak ediyorum.
  ilk 100 sayfada aklıma ayn rand geldi. sonra baktım ondan bahsediyor bir şekilde kitabında. bol bol cinsellik, arada öznel keşifçi notları. tuhaf birleşimler.. biraz anlatmak istenen konu bu cinsellikte kayboluyor. muhtemelen tam da bunu anlatmak istiyorum diyebilir.. ama sıkıyor. "ulan yine mi sevişecekler" diye sayfa atladığım çok oldu. güçlü bir yazar kaslı.. duyguyu döve döve veriyor.
  merak işte..
  bekliyorum..
  gardımı aldım..