şükela:  tümü | bugün
 • son edit: bu kadının da, bu kadını savunanların da, bu kadından nefret edenlerin de anasını avradını....

  ön edit: bir ton editleme yaptım. gelen hakaret mesajlarına istinaden. yetmemiş nick altıma da doluşmuşlar.

  neden?
  çünkü kimse okuduğunu anlayabilecek kapasitede değil.

  zavallı ey halkım.
  b e n k i m s e y i s a v u n m u y o r um

  aksine
  zamanında yalan yanlış bilgiler paylaşıp, bunu düzeltme ihtiyacı hissetmeyenlerin, sonra popoları sıkışınca düzelttirme ihtiyacı hissetmelerine acaip uyuz oluyorum ve bu yanlışı da 'utanç' kanıtı olarak silmiyorum.

  ha ayrıca kimse de kusura bakmasın, böyle insanların diplomasını dert etmek yerine madem çok önemli diplomalar çıkın sokağa cumhurbaşkanının diplomasını sorun, ona carlayın.

  anaaaa kadının diploma derdi bana olay oldu.

  istanbul üniversitesi radyo televizyon ve sinema ile ottawa üniversitesi üçüncü dünya ülkelerine yardım ekonomisi bölümlerinden mezundur. daha sonra, boğaziçi üniversitesi klinik psikoloji master programına katılmıştır. iyi derecede ingilizce ve italyanca konuşan azra sarızeybek kohen, bir çocuk annesidir. organik tarıma, evrenin matematiğine ve bir yaratıcı olduğuna inanır. hiçbir politik görüşü yoktur. dünyadaki en büyük problemin ne eğitim, ne işsizlik, ne de parasızlık olmadığını bilir; ona göre en büyük problem annelerdir. çocuklarına kimlik bilinci yüklemeyerek bireyselliğe erken yaşta uyanmalarını engelleyen anneler yüzünden dünyanın bugün bu karmaşada olduğunu düşünür. bir bireyin bile doğru davranarak dünyayı değiştirebileceğine ve hakiki insan olmak için her an evrimleşebildiğimize inanır. emektar bir canseverdir.

  fi akilah kitabından sonra çisi de raflarda yerini almıştır.
  okuyun okutturun.

  edit: aa pi serisi de şubat ayında çıkacakmış.

  edit: allahım ne diplomaymış arkadaş. mesaj mesaj üzerine, bir de böyle emir kipli, saçma salan üslup....

  şimdi arkadaşlar,
  zamanında azra hanım benim bir projeme destek olmuş ve ben de henüz bu kadar bilinmeyen tatlı bir insana jest yapmak için, kendisine ya da destek yayınlarına ait olan bir web sitesinden yukarıdaki özgeçmişi kopyaladım yapıştırdım. altına da kitabıyla alakalı naçizane yorumumu ekledim ki dizisi de çok iyiydi.

  her neyse...
  hatta o sitede fi,çi ve pi kitaplarına gelen yorumları paylaştıkları bir bölümde, işbu entry'i de paylaşmışlardı.

  yalan yanlış bilgiler olsa idi beni o zamanlarda da düzeltebilirlerdi.

  şimdi gelmiş azra hanım bana söyledi, açıkladı da silin entry gibi mesajlar geliyor.

  arkadaşım madem doğru değildi o zaman neden kimse sesini çıkarmadı, demek ki kadın o şekilde bilinsin istemiş o zaman.

  çok da fifi.

  ba na ne!

  umarım o bahsettiğim siteye de ulaşabilirim de eklerim linkini, ekran görüntüsünü vs.

  yani ben bu adaletsiz ve saçma ikiyüzlülüğe tilt oluyorum.

  başta neysen o ol
  olmayacaksan da öyle gibi gösterme kendini
  bu kim olursa olsun

  gelmiş bana da özel mesajlardan haddinizi aşacak mesajlar atmayın.

  edit oğlu edit:

  kim hangi zıkkımda okumuşsa okumuş.
  götümden uydurmadım burada.

  ortalıkta zibilyontane dert, işiniz gücünüz yok üniversite diploması! yemişim diplomayı. size de bana ne. kim ne zıkkım yapıyorsa yapsın.

  vicdan editi: şimdi bakın, kadından nefret ediyor değilim. yeri hala ayrıdır. yani bana yapılan minicik güzelliği de çirkinliği de asla unutamam. maalesef. o yüzden hakkında kötü konuşamayacağım. beni enterese de etmez. severim kendisini. benim derdim 'bana ne yapmam gerektiğini kimse söyleyemez. haddine değil. hem de çirkin bir dille. acımam.'
 • (bkz: yossi kohen)
 • ayrica cok da sevilir. ınsanlar birbirlerini gormeden de sevebilirmis. yazdiklarimi anlayan, tanimadan dilimi cozebilen yari meslektas yari yoldas yari arkadas.. okuyorsa bilsin ki bu canavar hemen instagraminda. belki bir gun belli mi olur haberlerim yerine kitaplarini editlerim. bu arada en cok ozgesini sevdim. ozge daha cok olmali yazdiklarinda. ok kib bye
 • çıkan kitapları için facebook'ta kampanya satın almayı artık bırakması gereken kişi. zira faturası bin liraları aştı.
 • kitaplarını okumadım ama güzel kadınmış.
 • (bkz: ki)
 • kitaplarının arka kapak yazıları beni çok etkiledi umarım içerikleri de bu kadar doludur.
 • yeni keşfettiğim roman yazarı.
  fi ve çi yi okudum hikayenin sonunu pi de merak ediyorum.
  ilk 100 sayfada aklıma ayn rand geldi. sonra baktım ondan bahsediyor bir şekilde kitabında. bol bol cinsellik, arada öznel keşifçi notları. tuhaf birleşimler.. biraz anlatmak istenen konu bu cinsellikte kayboluyor. muhtemelen tam da bunu anlatmak istiyorum diyebilir.. ama sıkıyor. "ulan yine mi sevişecekler" diye sayfa atladığım çok oldu. güçlü bir yazar kaslı.. duyguyu döve döve veriyor.
  merak işte..
  bekliyorum..
  gardımı aldım..
 • sosyal medyada yaptığı yazım hatalarından, anlatım bozukluklarından ve düşük cümlelerinden sıkılıp önyargısızca web sitesine girmek istediğimde arka planında yer alan (muhtemelen yazdıklarından birinden alıntılanmış olan) cümlede bile yazım hatası görünce "öeh" diyerek sekmeyi kapattığım kişi.

  özgeçmişi de bir harika, muhtemelen yazacak pek bir şey bulamadığı için "sistemi kır", "birey ol", "kendini keşfet" gibi; kapı kapı gezip size biraz özgüven biraz halı deterjanı satmaya çalışan satıcıların monologlarına benzeyen bir yazı yazmış.

  zaten bir fark da görünmüyor bu mesafeden bakılınca: ne kadar facebook kampanya kuponu, o kadar akilah.
hesabın var mı? giriş yap