şükela:  tümü | bugün
 • yüzde sıfırdır.

  akıllı adamın ateist olması mümkün değildir. zeki adamdan ise her şey beklenir. ateist de olur; inançlı da olur; hannibal lecter de olur; seri katil de olur; sapık da olur; eşcinsel de olur...olur da olur...

  akıllı adam bütünü ve derini görür: zeki adam parçayı görür; sonra o parçada sayısız ayrıntıya gömülür, kafasını kaldıramaz. göremediği diğer kısımları da hemencecik inkar eder, çünkü zekasından gelen kibri vardır; o görmüyorsa yok demektir.

  akıllı adam bütünü gördüğü için şıp diye anlar tanrıyı, peygamberi.
 • --- spoiler ---

  akıllı adam bütünü gördüğü için şıp diye anlar tanrıyı, peygamberi.
  --- spoiler ---

  sadece bu sözlere bakıp zeka ve akıl ölçülebilir.
 • düşüktür.
  akıllı adam "ben şimdi uçan spagetti canavarının olmadığını nasıl ispatlarım, böyle bir şey mümkün değil" der, agnostik olur.

  ha konu müslümanların bakış açısı ise o iş kolay.
  hem insanların dünyaya gelme sebebi sınav olmaktır diyor, hem de 1 yaşındaki, daha yaşına gelememiş 2 aylık, hatta yeni doğmuş bebelerin canını alıyor. e hani sınav? onlar sınavsız cennete gidecekmiş. ba ba ba, yani dünyaya gelme amacı sınav olmak olmayan insanlar var öyle mi? e hani şeytanla iddiaya girmiştiniz, şeytana lafını dinletemediğin için insanlar sınavdan geçiriliyordu? hani adaletliydin? ben bu konuda adaletli bir yan göremiyorum.
 • semavi dinlerin herhangi birini kabul etme ihtimalinden daha fazladır.
  akıl sorgulamanın adıdır. ezberin ya da başkasının düşüncelerinin peşinde koşanlarda yani bir şeye inanmak ya da bir şeyi bilmek için başkasının beynine ihtiyaç duyanlarda kullanılmayan yani edilgen duran bir olgudur.
 • sıkılmadınız mı amk sabah akşam ateist aşağı ateist yukarı ne boş adamlarmışsınız.