• "momo kayıpları bulur,
    hemen bulur
    momo'nun işi budur"
    diye şarkısı var ama kimse de sormamış bu ülkede anasının babasının öldüğünün izah edilemediği binlerce çocuk var ve sayıları her geçen gün artıyor. bu çocukların kayıplarını akıllarına getirip onlara ızdırap çektirmekten başka nedir bu?
  • megaloman bir tavşan ve işgüzar arkadaşlarını konu alan çizgi film.
  • çizgi filmden ziyade, üniversitede grafik dersi almaya başlamış bir öğrencinin dönem projesi gibi duran yapım.

gayet kötü çizimler, basit grafikler, uyduruk konu, her seferinde 1-2 saniye duraklayarak ilerleyen kötü diyaloglar, hepsinden öte çok çok kötü olan müzikler resmen kafa ütülüyor. 90'lı yıllarda bilgisayar oyunları 3d'ye geçmeye çalışırken kutu gibi grafikleri olan, karakterlerin yüzünde hiç bir ifade olmayan yamuk yumuk oyunlar türemişti, bu da ona benziyor. trt yönetimine yakın bir stüdyo tarafından kanala kakalandı herhalde.

en azından şu müzikler için niloya ekibinden falan yardım alsınlar. ne o öyle yahu?
  • niloya'dan daha az rahatsız edici olduğu kesin.
  • aslında momo'nun akıllı olduğu falan yok, diğerleri salak. biri bir yerde bir şeyini unutuyor, gidip oraya bakmak yerine momo'yu çağırıyor. lan baksana unuttuğun yere önce. ondan sonra momo akıllı tavşan. herhalde akıllı olur anasını satıyım, sizin gibi malların arasında.
  • hayvanlar aleminin müge anlısı. kayıpları bulan akıllı bir tavşan o. "ara ara bulamazsın sen " diyerek çocuklara mal muamelesi yapmasını da seviyorum.
  • oğlum bi ara fena takmıştı. ama bu da geçici bir zevkten başka bir şey değilmiş
  • şarkılı orman'ın çilekeş tavşanı.

bütün ayak işlerini bir gün bile şikayet etmeden yapar. anahtarı kaybettim momo gel bul, steteskopumu kaybettim momo gel bul, bal küpümü kaybettim momo gel bul. dişini kaybedip momo'ya gelen var o derece. bir günden bir güne de bir tanesi gelip momo nasılsın, bir ihtiyacın var mı diye sormaz.

bir keresinde bu gereksizler momo'ya sürpriz doğum günü yapalım dediler, doğum günü pastasını kaybettiler lan daha ne olsun?

kadersiz tavşan kardeşim benim..
  • trt çocukta hep aynı bölümleri yayınlanan çizgi film. öğrencilerim sizin yüzünüzden dinlenme saatinde cozutuyor eyy trt sen kimsin yaa!
  • trt çocuk'taki en sıkıcı çizgi filmlerden biri.
    nerde rafadaan nerde momo
hesabın var mı? giriş yap