şükela:  tümü | bugün
 • ben değilim.zira ben akıllı telefonları esir aldığımı düşünüyorum.
 • bu insanların eleştirilmesinde biraz hak payı olsa da bazı insanlar var ki muhabbetleri telefonsuz çekilmiyor. yani telefon olmasa "bu ne amına koyim ya" tarzı bi patlama yaşayabilecekken telefon, nezaket sınırlarını korumanızı sağlayarak rahatsız olma seviyenizi azaltıyor. sizi o ortama/sohbete kilitli kalmaktan kurtarıyor. o zaman o ortamda ne işin var demeyin, zaten artık o ortamdaysan o andan itibaren kurtarıcı oluyor telefon. tabi bunu insan uzun uzadıya düşünerek yapmıyor. benim yazdığım, bu anların bir çözümlemesi. o durumda hiç beklemeden insanın aniden eli telefona gidiyor. daha önce de telefonun yerine tespih, gazete, televizyon gibi şeyler konuluyordu.

  videodaki adam da kızı sevse zaten telefona kilitlenip kalmaz onun yanında. yanınızdaki insan telefona kitleniyorsa suçu biraz da kendinizde aramanız lazım. kimi insanlar vardır, onlar konuşurken telefonun çalsa meşgule alırsın çünkü kaçırmak istemezsin. kimileri de bu videodaki gibi telefonun yeni özelliklerini keşfettirir. zırt pırt gittiği yere check-in yapıp doğumgünü pastasının videosunu çekenleri ayrı tutuyorum. video orada çok haklı.
 • bazen otobüste denk geldiğim insanlardır.

  çok gülesim geliyor bu insanları görünce.

  hayır aşağıladığımdan değil. 30'lu yaşlarının sonunda göte göbeğe bağlamış bir ağabey, belli ki işten geliyor yorgun vaziyette, evde de çoluk çocuk stres sıkıntı geçim derdi vs.

  ama arkadaş, o koca adam açıyor böyle abuk subuk bir oyun, yok vagonların üzerinden kaykay yapan çocuk, yok angry birds falan yemin ederim oturduğum yerde katıla katıla gülüyorum ses çıkarmadan. çok absürd geliyor bana nedensiz yere.
 • genellikle twitter kullanıcılarından çıkar.
 • son yapılan açıklamaya göre fidye karşılığı salıverilecek olanlardır.
  akıllı telefonların niyeti iyi, uygulaması kötüdür. insanlığı insanlardan korumaya çalışmaktadırlar aslında.

  (bkz: i robot)
 • akıllı telefonumun yeterince akıllı olmamasına özen göstererek içlerinden biri olmadığım insanlardır.
  fakirlik işte.
 • eskiden otobüslerde kitap okurken, şimdi candy crush, temple run gibi oyunların kitabını yazan, konserlerde zıplayarak şarkılara eşlik edenler yerine konseri telefon ekranından izlemek zorunda kalan insanların dahil olduğu akım. iki haneli rakamlarla dört işlem nasıl yaparmışız eskiden merak etmiyor değilim ? tuvalette bile video izlemeden nasıl duruyormuşuz ? hayat bize teknolojiyi getirirken neleri götürüyor ?

  ayo i'm tired of using technology.