şükela:  tümü | bugün
  • burada yeni çıkan bir örneği mevcut. pek bi sade, pek bi gerizekalı. son dönem akıllı telefonların zilyon tane özelliklerinden sıkılanlar için geliyor...
  • ya şimdi bu akıllı telefonlar diye bir olay çıktı ya.

halk dilinde akıllı telefonlar haricinde kalanlara da akılsız telefon falan denmeye başladı.

neyse işte yazacak daha düzgün başlık bulamadım burası iyi. herkes hangi kategoriyi kasdettiğimi anlayacak direk.

olum bu telefonlar hani çok ucuzdu lan eskiden. sadece telefon ve mesaj özelliği olan götü boklu telefonlar falan vardı bi ara. nokiada falan doluydu. hani ben de beğenirdim bunları, çünkü çok sade ve yalın olurlardı. ucuz ve pratiktiler.

bi fener, bi telefon bir de sms olurdu içinde. başkada bi sikim olmazdı. bedavaya yakın fiyatlarla satılırdı falan.

şimdi benim emektar ve gelmiş geçmiş en güzel akılsız telefon olarak adlettiğim sony ericsson k850i telefonum bozuldu. onu yaptıracağıma gidim de yerine akılsız bir telefon alayım, zaten acayip ucuz oluyorlar dedim. bi baktım marketlere, ulan en ucuz sikimsonik telefon 130-140 tl olmuş.

arkadaş adamlar bilgisayar gibi yetenekli, resmen cepte taşınan laptop modunda telefonlar yapıyor, iphone yapıyor. 1500-2000 tlye satıyor. bir de buna pahalı diyoruz, diyorsunuz.

olum asıl kazıklayan, asıl bizi bafileyen nokia lan, samsung, lg, motorola falan. asıl bunlar bizi ayakta sikiyor çok afedersiniz.

götüm gibi, götümden kötü, boktan öte iğrenç telefonlara 150 tl istiyor lan adamlar. abi telefonun bi arama özelliği var bir de mesaj lan. çoğunun feneri bile yok. fener olsa hadi diyecem belki 100 tl eder (işim gereği fenere inanılmaz muhtacım, yok lan mağarada çalışmıyorum)

dizaynlar falan bok gibi. yolda bulsan eğilip almazsın. o kadar kötü dizaynlar. 150 tl istiyorlar lan. şaka mı bu nedir anlamadım valla.

nokia 3310 dan tek bir artısı yok. aha mesela bir kaç örnek vereyim.
    http://goo.gl/9xskx
    http://goo.gl/sjv6z

arkadaş bunlar nedir? aha yanımda 14 yıllık nokia 3210 duruyor yemin ediyorum daha güzel telefon, pili çalışsa bunu kullanıcam valla razıyım.

150-160 tl istiyorlar buna. iphone bedava yemin ederim ki bunlarla kıyaslarsan.

valla bu garabeti gördükten sonra k850i mi tamir ettirmeye karar verdim. 65 tl yeni ekran parası+15 tl de işçilik isterler sanırım. 80 tl masraf çıkacak ama olsun. bunlara 150 tl verceğime 5 yıllık efsane telefonumu kullanırım yemin ederim. hatta o ekranı çok daha ucuza bulurum muhtemelen biraz araştıracağım.
  • (bkz: feature phone)
  • zamanının en akıllı nokia 3310'larının, akıllı telefon devriminden sonra aldıkları ad. ecnebi dillerde feature phone diye adlandırılıyor, anne babaların tercih ettiği, fakat doğru dürüst, yüzüne bakılabilir bir tanesinin artık piyasada kalmadığı telefon çeşidi. anne babalar neyse de eğer siz akıllı telefondan akılsız telefona geçmek eylemini gerçekleştirmişseniz, sonrası pek hayırlı olmuyor, akıllı telefona geri dönmek istiyormuşsunuz, tecrübeyle sabitlendi.