şükela:  tümü | bugün
  • seslendirdiği korku öykülerini her gece yatmadan önce dinlemeyi alışkanlık hâline getirdiğim kişi. edgar allan poe'nun gammaz yürek'ini öyle kendini kaptırarak okumuş ki gece gece * yüreğim ağzıma gelmişti. lakin söylemeden edemeyeceğim, keşke bu öyküleri hakkını vererek dilimize çevirselermiş. akın bey, akıcı okumaya gayret gösterse de yer yer bazı sözcükler "beni bu cümleden çıkarın" diye avaz avaz bağırıyor.

dün gece de alfred hitchcock'un vampir'ini (psycho'dan uyarlamaymış sanırım, tam olarak bilmiyorum) dinledim kendisinden. bak hâlâ tüylerim ürperiyor. yalnız, çabuk uykuya dalabileyim diye başladığım bu gece aktivitesi korkudan iyice uyutmaz oldu beni. bir işim de düzgün gitsin :/
  • muhtesem bir is cikaran sesli kitap okuyucu.

işim gereği cok hizli yaşıyorum. her seyim whatsappla mail ile yürüyor. kitap alıp okumak o kadar zor ki. cok guzel kitaplara basliyorum ama hep bölünüyor okumam. aksamlari ise pestilim çıkmıs halde koltuga ya da yatağa gömülüyorum. ayda en az 3-4 kere baska sehirlere arabayla gitmem gerekiyor. iste sadece o zaman telefonu elimden bırakiyorum.

böyle yolculukların birinde kesfettim bu kanali. müzik dinlemekten bıkmıs, fatih altaylı'nın bilim konulu teketeklerini, murat bardakci ve ilber ortaylınin videolarini, radyo tiyatrolarini hep dinlemistim. dinleyecek fazlaca bir sey kalmamisti. sonra youtube algoritmasinin onerisiyle akın altan in bir sesli kitabını dinledim, sonra bir digerini, sonra ötekilerini. evde tum kitaplarini mp3 yapip flash diske indirdim. simdilerde yola çikarken akın altan seslendirmelerini takıyorum ototeybine. mola bile veresim gelmiyor heyecandan.

sanirim benim gibi kosturmaca icinde yasayan pek cok insan var. sesli kitap dinlemek onlar icin de cok guzel bir aktivite olabilir.

trafikte olumsuz etkisi olabilir mi diye dusunen varsa soyleyeyim, dikkatinize hic bir olumsuz etkisi olmuyor. müzik dinlerken muzigin inis çıkıslarina gore trafikte hamlelerimin degistigini farketmis, dogrusu bundan cok endiselenmistim. ama sesli kitapta bu olmuyor. ayrica sesli kitap dinlerken hız limitlerinin altinda seyahat ettigimi de farkettim. km 140 i gecince kitabı iyi dinleyemedigimi, 110 civarinda giderken daha rahat dinledigimi farkettim. km sabitleyici kullanmadigim halde hizimin hep sabit oldugunu gorunce sasirmiyor degilim. bu arada hic radara da yakalanmadim bu sesli kitap olayindan sonra.

kendisine tekrar tesekkur ederim.
  • başka bir şeylerle uğraşırken kitap dinlemek çok keyifli. ama akın altan'dan dinlemek daha bir güzel. alıştıktan sonra başkasının seslendirmelerini dinleyemiyorum. okan bayülgen de iyi ama akın altan bir marka olmuş artık. tek kişilik dev kadro, hatasız diksiyon, hatasız tonlama.

burayı okuyorsanız teşekkürler akın bey. nice kitapları devirdim sayenizde.
  • nefaset bir youtube kanalı mevcuttur. aboneyim kendilerine. klâsik eserleri sesli kitap olarak okuyor. ve işini son derece güzel yapıyor.

örgümü örerken bir yandan da dinliyorum. gençlik telaşesinde okuyamayıp kaçırdığım kıyıda köşede kalmış adını duymama eseri bilmeme rağmen okuma fırsatı bulamadığım kitaplar oluyor seçtiklerim. tek kelimeyle müthiş.
  • yeni keşfedip knut hamsun açlık'ı dinlediğim ve mükemmel bir iş yaptığını düşündüğüm sesli kitap yayıncısı. baba buraları okuyorsan büyük teşekkür ederim.
  • sesli kitap konusunda marka olmuştur. eline sağlıktır. umarım da burayı okuyordur :)) kendisinden ecinniler'i de bekliyoruz
  • iyi çalışıyor bu aralar.

radyodan sıkılan zanaatçılara, müzikten sıkılan gençlere, müge anlı'dan sıkılan ev hanımlarına güzel bir alternatif olabilir.

knut hamsun- açlık ile kendisini keşfetmiştim. sesli tiyatroyu sevmeyenler için birebir. fakat asıl efsaneyi de unutmayalım:

(bkz: arkası yarın)
  • youtube’da sesli kitaplar seslendiren kişi. sayesinde bir çok tolstoy eseri dinledim. kendim okusam bu kadar zevk almazdım.
  • şu ülkedeki sayısı son derece az "yararlı insan"lardan biri.

ömrüne bereket.
  • iyi bir dinleyicisi olarak kendisine buradan teşekkür ettiğim seslendirmeci.