1. koza altın yönetim kurulu başkanı ve bugün gazetesi sahibi.
 2. 1963 adana dogumlu. ankara ted'den sonra ingiltere'de ekonomi, hacettepe'de isletme egitimi aldi. yurticinde davetiye pazarinin yüzde 90ini elinde tutuyor. ingiltere posta idaresine yilda 40milyon kart satiyor. avrupa ve abd disinda sadece suudi arabistan'da sekiz irtibat bürosu var. fethullah gülen'in ankara'daki okullarinin yönetim kurulu üyesi. fethullah gülen'in önemli adamlarindan.
  koza davetiye olarak basladigi isinde 20milyon dolarini pesin ödeyerek 45milyon dolara bergama'daki ovacik madeni'ni aldi. burdan 10 yilda 40ton altin cikarmayi planliyor. bir yildaki hedefleri ise 180milyon dolar.
  aihm'in kararina ragmen bu tesisleri nasil acacagi da merak konusu cünkü bu madenlerin önceki sahipleri normandy sirketi cevreci gruplarin baskilari ve buna bagli mahkemelerle ugrasmaktan biktigi icin satmisti.

  (bkz: aihm ye giden bergama koyluleri)

  http://www.milliyet.com/…5/28/business/axbus01.html
  http://www.barobirlik.org.tr/…_yargi/2005/03/25.htm

  bir baska not: bugün gazetesi'ni aldiktan sonra yeniden yapilasmaya basladi ve piyasadaki hemen hemen issiz herkesi ise aldi. gelismeleri bekliyoruz
 3. şu andan itibaren kendisi kanal türk'ün yeni sahibidir. haber de aynen şöyle
  "tuncay özkan tarafından kurulan ve hükümeti eleştiren yayınlarıyla tanınan kanaltürk televizyonu, ipek matbaacılık'ın bağlı ortaklığı koza davetiye'ye satıldı.
  böylece kanaltürk’ün yeni sahibi hamdi akın ipek oldu.
  bugün gazetesi’nin de bağlı olduğu koza-ipek yayıncılığın sahibi h. akın ipek bu sabah imzaların atılmasının ardından kanaltürk televizyonunu da grubunun bünyesine kattı. "
 4. yeni medya patronu.
 5. borsaya girip, koza grubuna ait kağıtlardan almak istemem sebebiyle hamlelerini yakından takip ettiğim iş adamı.
 6. kanaltürk'ü satın aldığı hafta, annesi melek hanım, çalışanlara altın dağıtmıştı. o gün bu gündür akın ipek'in annesi, melek anne olarak anılır mecidiyeköy beldesinde...

akın ipek hakkında bilgi verin