şükela:  tümü | bugün
 • koza altın yönetim kurulu başkanı ve bugün gazetesi sahibi.
 • 1963 adana dogumlu. ankara ted'den sonra ingiltere'de ekonomi, hacettepe'de isletme egitimi aldi. yurticinde davetiye pazarinin yüzde 90ini elinde tutuyor. ingiltere posta idaresine yilda 40milyon kart satiyor. avrupa ve abd disinda sadece suudi arabistan'da sekiz irtibat bürosu var. fethullah gülen'in ankara'daki okullarinin yönetim kurulu üyesi. fethullah gülen'in önemli adamlarindan.
  koza davetiye olarak basladigi isinde 20milyon dolarini pesin ödeyerek 45milyon dolara bergama'daki ovacik madeni'ni aldi. burdan 10 yilda 40ton altin cikarmayi planliyor. bir yildaki hedefleri ise 180milyon dolar.
  aihm'in kararina ragmen bu tesisleri nasil acacagi da merak konusu cünkü bu madenlerin önceki sahipleri normandy sirketi cevreci gruplarin baskilari ve buna bagli mahkemelerle ugrasmaktan biktigi icin satmisti.

  (bkz: aihm ye giden bergama koyluleri)

  http://www.milliyet.com/…5/28/business/axbus01.html
  http://www.barobirlik.org.tr/…_yargi/2005/03/25.htm

  bir baska not: bugün gazetesi'ni aldiktan sonra yeniden yapilasmaya basladi ve piyasadaki hemen hemen issiz herkesi ise aldi. gelismeleri bekliyoruz
 • koza altın hisselerinde voliyi vuramamam nedeniyle bu adam içime bir ukte olarak oturmuştur. borsada oynadığım dönemde dayım bir tüyo almış, koza ipek hisseleri coşacakmış. bana söyledi. ben de az bir miktar aldım ama acemi olduğumdan sürekli takip ediyorum. 4-5 ay geçti, hisse değeri değişmedi, hatta hafiften düşmeye başladı. ben de tüyo yanlışmış demek ki diye düşünüp hepsini sattım. satmamla birlikte sürekli artmaya başladı, 1 ay içinde 3'e 4'e katladı. ben de üzerinde bir bardak soğuk su içtim. dayım da %20-30 karı yeterli gördü ve sattı ama o da pişman oldu tabi sonuçta.
 • yeni medya patronu.
 • borsaya girip, koza grubuna ait kağıtlardan almak istemem sebebiyle hamlelerini yakından takip ettiğim iş adamı.
 • kanaltürk'ü satın aldığı hafta, annesi melek hanım, çalışanlara altın dağıtmıştı. o gün bu gündür akın ipek'in annesi, melek anne olarak anılır mecidiyeköy beldesinde...
 • altın koza üniversitesini kurmuştur ve mütevelli heyet başkanıdır
  http://www.altinkoza.edu.tr/baskan_uo.html
 • sahibi olduğu koza altın, tamamen siyasi sebeplerle üretiminin durdurulması sonucu aşağıda ki açıklamayı yapmıştır :

  "şirketimizin çukuralan işletmesindeki faaliyetler izmir il özel idaresi'nce "çevre izni veya çevre izin ve lisans belgesi" bulunmaması gerekçesiyle durdurulmuştur. idareden alınan yazıda da belirtildiği üzere çevre ve şehircilik bakanlığı çevresel etki değerlendirmesi izin ve denetim genel müdürlüğü'nün 20.02.2013 tarih ve 2896 sayılı ve 20.02.2014 tarihine kadar geçerli olan geçici faaliyet belgesi mevcuttur. çevre izin ve lisans belgesiyle ilgili olarak istenen tüm gerekli belge ve bilgiler zamanında ilgili kurumlara iletilmiştir. kamu tarafından şirketimizden istenen ve zamanında tarafımızdan verilmeyen hiç bir eksik belge ve döküman bulunmamaktadır.

  bununla birlikte faaliyetlerimize dayanak olan 11.03.2011 tarihli çevresel etki değerlendirmesi (çed) olumlu belgesi yürürlükte olup, hiçbir bir sorun bulunmamaktadır.
  buna rağmen durdurma işlemi yapılmıştır.

  şirketimizin yüzde yüz yerli sermayeli tek türk altın şirketi olduğunu, en çok vergi veren üçüncü özel sanayi kuruluşu olduğunu, her tür yasal mevzuata hassasiyetle uyduğunu ifade etmiştik. bilindiği üzere işletmelerimiz avrupa birliği madenciler birliği tarafından dünya madenciliğine örnek olarak gösterilmektedir

  bugüne kadar şirketimiz tarafından yasal mevzuatın tüm gerekleri zamanında hassasiyetle yerine getirilmiş, yasalardan kaynaklanan haklarımız dışında hiç bir imtiyaz talebimiz de olmamıştır.

  ikibin kişiden fazla personelin görev yaptığı ve halka açık olan bir şirket olarak bu işlem nedeniyle tüm yasal yollara başvurulacaktır.

  kamuoyuna saygılarımız ile arz ederiz.

  koza altın işletmeleri a.ş."