şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: 68 cigliklari)
 • bu kadar zengin malzemeyle bile pek vasat bir turk sinemasında film muzikleri kitabi kaleme almis yazarimiz.. imlasal yamuklular neyse, bari enformatik tatmin saglasa..

  ama zannimca en fecisi, basligi gayet guzel olmakla bir, "istanbul'un kalbini çalan dansözler ve eğlence dünyasının saklı şiddeti" kitabidir yazarimizin. basi kici belirsiz, ortada kalakalmis hos bos soylesmeler, kim ne demis'ten oteye gecmeyen muhabbet tutanaklari.. of..
 • bir melis dabağoğlu haberinin "hamili kart yakini"!

  icine mi dogmu$ ne melis hanim kizimizin, yoksa allah mi soyletmi$?

  (bkz: allah allah)

  // -kartvizitlerinizi çöpe atın *-

  'hiçbir şey bilmiyoruz, her şeyi biliyormuş gibi yaşıyoruz ve her şeye itiraz ediyoruz, çünkü kim olduğumuzu bilmiyoruz' diyen akın ok, 'kimim ben' diyenleri kültür etkinliklerine davet ediyor.

  istanbul -

  akın ok, meyhane ve birahanelerin egemenliğindeki taksim'e 'rock bar'ı getiren kemanci'da açılan kültür merkezinde kültür ve sanat etkinlikleri düzenliyor. ok, türkiye'nin yeraltında kalan değerlerini ortaya çıkartmaya çalıştığını söylüyor. "şunun farkındaydım; aslında biz hiçbir şeyi bilmeyen ama hep biliyormuşuz gibi yaşatılan bir toplum olduğumuz için her şeye itiraz ettik. benim kitaplarımın önsözünde hep vardır; biz kimiz? biz kim olduğumuzu bilmiyoruz ve gerçek değerlerimizden bihaberiz" diyen ok'un yazdığı kitaplar ve yaptığı işler de hep sanat üzerinden 'bizim kimliğimizi' ve 'öteki türkiye'yi anlatan işler.

  istanbul'da doğup büyüyen, uzun süre yurtdışında yaşayan ok, konservatuvarda önce halk dansları ve bale daha sonra da müzikoloji okumuş. 90'larda yurtdışından döndükten sonra aklında 12 tane kitap projesi varmış. 'istanbulun kalbini çalan dansözler', '68 çığlıkları' bu serinin basılmış örnekleri. kitap çalışmaları sürerken 'müzik atölyesi' adlı küçük bir müzik market açmış. tüm bu çalışmalarının arasında şiir yazan, dans dersleri veren, dergi ve gazetelere yazan, yön fm'de haftada iki gün 'sanat dosyası' isimli bir sohbet ve tartışma programı yapan ok, her şeyden önce kendini bir 'gönül adamı' olarak tanımlıyor.
  üniversitelerde düzenlediği konserler ve rock festivalleriyle tanınan ok, şu sıralar kemancı kültür merkezi'ndeki etkinliklere yoğunlaşmış. ok, kemancı kültür merkezi'ndeki bu etkinliklere tanınmış ya da tanınmamış 'gerçek sanatçıları' konuk ettiğini söylüyor. gerçek sanatçılara öldükten sonra değil yaşarken sahip çıkılması gerektiğini belirten ok, şöyle devam ediyor: "cem karaca, müzik eğitimi almamış bir sanatçı olarak türkiye'de ciddi bir ekol olmuş. ve cem karaca hâlâ sadece eserlerinin getirdiği telifle yaşayamıyor".

  ocak ayı programı

  ok'un kemancı kültür merkezi'nde bu ay düzenleyeceği etkinliklerin bazıları şöyle: okay temiz ritm atölyesi, serkan civelek ve grubunun konseri, zeki taş'ın 'philosop up' gösterisi, grup gündoğarken'le 'türkiye'de müzik nereye gidiyor' konulu söyleşi. etkinliklere katılım ücreti 2-5 milyon lira arasında. //

  ic. radikal, 28.12.2000

  www.radikal.com.tr/2000/12/28/insan/01kar.shtml
 • çikmis olan son kitabi; mogollar... peki simdi ne olacak? "yazik olmus, bir efsaneydi mogollar" deyip üzülecek miyiz? yoksa "bu kitap bile mogollari sarsamadi" deyip sevinecek miyiz?
 • kendi fikrince iskandinav insaninin rontgenlendiginde gostermesi muhtemel tepki ile turk insanininkini karsilastirarak bendenizi yaran sahsiyet.
  (bkz: akyuz kitabevi)
 • 12 eylül şiddeti ve arabesk kitabının yazarı
 • http://www.akinok.com/
  akin ok'un resmi sitesinde bulunan yazinin bir kopyasi:

  s i t e k a p a l i d i r .
  bu sitesinin 1 yillik hosting, domain ve tasarim ucreti odenmediginden yayindan kaldirilmi$tir. site, bu ucretlerin kar$iliginda 250.-$'a satiliktir.
  bilgisayarim@hotmail.com
 • gitarın asi çocukları isimli fikri güzel bir organizasyonu olabilecek en gubidik şekilde mahfetmiştir.
  ikinci katta çalının bir mikrofonun hesabını olaydan bihaber izleyenlere soran yetinmeyip kızıp, seyircilerin kafasına dandirik tişörtleri fırlatan, hakikaten orjinal bir karakter bu şahıs.
 • aznavur pasaji'nin alt katinda müzik aletleri ile ilgili bir dükkani bulunan müzik ara$tirmacisi - yazar.

  merdivenden indiğinizde sağda kalan dükkandir.
 • çeşit çeşit uğraş sürdürüp hiçbirisini kalıcı anlamda gerçekleştiremeyen kişi. yeryüzü lafına kafayı takmış. türkçeyi kullanamama konusunda hikmet çetinkaya ile yarışır. şöyle bir cümlesi dahi var: dostumun tarihe bıraktığı fırça belleğinde kurduğu ve algılatmaya çalıştığı toplumsal yaşamda bireyler yok olduğunda sıradanlaşan toplumun sürüye dönüşmesindeki tradejiyi düşünmesi çok düşündürücü olmuştu benim için