şükela:  tümü | bugün soru sor
  • geoteknik adlı iki koca ciltlik eseri konusunda türkiye'deki en önemli eserdir. bir de hiç tanımadığı kişilerden aldığı, üstelik de soru soran maillere çok kısa bir sürede cevap verebilecek kadar da işine saygılı, erdem sahibi birisidir.
  • odasının kapısında neden unvanı olan profesör doktor yazmadığını sorduğumda akın önalp yeterli cevabıyla ben ve yanımdaki arkadaşa geçici algı bozukluğu yaşatmış çok değerli bilim adamı.
  • yüksek lisan yapmayı düşündüğüm ama sınıfta bırakır diye korktuğum (bkz: adamın hası)dır.
  • zemin mekanigi bilimini icad eden adamin, karl terzaghi'nin en sevdigi ogrencilerinden, binlerce ogrenci yetistirmis hatta profesor dahi yetistirmis yasayan efsanelerden, ulkenin insaat muhendisligi alaninda yetistirdigi en saygin bilim adamlarindan biri.
    eski t.c. basbakani merhum erim'in damadi, bolu beyi'nin torunu, ulke sevdalisi, ataturkcu muthis bir egitmen.
    zemin mekanigi ve temel muhendisligi uzerine kitaplari bulunan ve kitaplarinin kapaginda unvan yazmayan, odasinin kapisinda unvan yazmayan, yasina basina bakmaksizin bostanci sahilinde spor yaparken gorunen, acayip beyefendi bir adam.

universite hayatim boyunca dersini kacirdigim icin uzuldugum tek hoca.
  • (bkz: zemin mekaniği)

kendisinden nefret ediyorum.