şükela:  tümü | bugün
  • karaköy'de açılmış, değişik konsepte sahip, güzel bir restoran. salaş, sessiz sakin, fiyatları uygun. yeni açıldığından olsa gerek fazla yoğun olmuyor genelde. siparişler de hızlı geliyor. yenikapı-sarıyer metrosunda haliç durağında inin, hemen köprünün altında. tam adresi: emekyemez mahallesi tersane caddesi 120/a karaköy.

resimle ve yorumlar için foursquare adresi.
  • mekan güzel, fiyatlar kazık. garsonların ilgisiz olmasını geçtim oldukça laubaliler. üzerine ayran döktüğü bir müşteriye “abla ben sana bir tatlı getireyim yiaa” diyebilecek kadar laubali. halbuki zaten menüde tatlı var, onu getirmiyor -getirmedi de- bi de tutmuş tatlı ikram edecek. uzun bir hadsizlik akşamıydı. tavsiye etmeyeceğim mekanlar listesine ekledim.
  • (bkz: akın balık)
  • istanbul'un kargaşasında saklı kalmayı başarabilmiş, sakin ve şirin bir restoran. samimi, hoş bir havası var, güzel dekore edilmiş. asmanın verdiği doğal bir serinlik var, yemeğinize 90lar-2000lere ait şarkılar eşlik ediyor.

yemekler oldukça lezzetli ve doyurucu olmaya çok yakınlar. yemek fiyatları uçuk değil, etin kalitesi ve lezzeti ile paralel fakat içecek fiyatlarında ince bir geçirme söz konusu. örneğin; hiç bir özelliği olmayan 200ml ayran 6tl .

en çok hoşuma giden, siparişi beklerken servis kağıdına boyama yapabiliyor olmanız. şöyle

kekikli adı verdikleri antrikot gayet güzel pişmişti (dağ kekiği koysalar daha hoş olabilirdi); anne köftesi de lezzetliydi.

sanırım salaş-geçirgen akın balık balonu ile alakaları yok. mekanda alkol olmaması bir eksi olarak değerlendirilebilir.

lokasyon: azapkapı iett durağının tam karşısında