şükela:  tümü | bugün soru sor
  • linkakınrobotics tarafindan uretilen akinci-4 adli robot yuruyor ve 4 dil biliyor. sözluk onceki versiyonlari ile dalga geçmisti ama bu gidisle boston dynamics firmasindaki robotlarin sonu olacak.
  • ancak oyuncak olarak satılır.
  • "üzerinde bulunan sensörler sayesinde tatma duyusu hariç dört duyuyu (konuşma, duyma, koklama ve görme) çok rahat şekilde kullanabiliyor."

(bkz: konuşma duyusu)
  • tovbe tovbe yahu.

daha ayakta bile duramayan robot yapiyosunuz sonra da asagidaki gibi demecler veriyorsunuz.

"konya'da, "akınrobotics" fabrikasında üretilen ve adım atarak yürüyebilen "insansı" robot akıncı-4, üstün yetenekleriyle türkiye'nin robot teknolojisi alanında ulaştığı noktayı gösteriyor."

yani emeklemeden kosulamacagini cok iyi bilen biri olarak dalga gecmek istemiyorum fakat yeni turkiye'nin aliskanligi olan aynada kendimizi dev gorme aliskanligini bir turlu anlayamiyorum. boston dynamics'in robotu havada takla atarken akinsoft'un ki ayakta duramiyor sonra birbirlerini rakip ilan ediyorlar kendilerince.

lutfen artik kendinize guldurmeyin oglum.
    bu ne yahu...
  • tay tay yürüyen robottur.
    2 aya kalmaz koltuklara masalara çıkar.
    benim oğlandan biliyorum*
  • 2019 robocup dünya şampiyonasına yetişirlerse güzel.

https://www.youtube.com/watch?v=_dasbaxu1jg
  • bel fıtığı nedeniyle fizik tedavi gören nurettin amca'dan bir farkı olmayan robottur..

yalnız çok doğru bir tespit var...
    "...türkiye'nin robot teknolojisi alanında ulaştığı noktayı gösteriyor"
    nokta
  • tabi arapça önemli,bilmese olmazdı.
  • şimdi uzun uzun teknik inceleme -gömme- yapardım bu robot için de yorum yazmaya gerek yok.

3'lü prizli sunumlarıyla beni benden almalarını yazıp, kahkahalara boğuluyorum. biraz vizyon olsa zaten şu görüntüyü vermezsiniz.

youtube

edit:imla.
  • tekerlek ayaktan yürüteçle yürümeye geçmiş, seneye çişini kakasını da söyler bu.