*

şükela:  tümü | bugün
  • akıncı-4
    tabi bir yerden başlamak lazım ama öz eleştiri önemlidir. öz eleştiri gelişmenizi sağlar .videoda görüldüğü üzere tasarımcı görselde ki robotun bir çok şey yapabildiğini, kendilerinin hemen hemen diğer firmaların yaptığı robotlarla aynı olduğunu savunuyor.
    kimse kusura bakmasın ama ürettikleri robot bırakın yürümeyi fabrikalarda çalışan ve tek bir işle uğraşan robotlardan bile kötü fikrimce.

şimdide boston dynammics 'in ürettiği robota bir bakın.

tekrar söylüyorum öz eleştiri önemlidir.düşünmenizi ve kendinizi geliştirmenizi sağlar.
    düzeltme :başlık biraz yanlış olmuş (@syd barrett in kedisi'ne teşekkürler) akıncı-4 vs atlas olacaktı.

ekleme:yazar arkadaşlar genel olarak bütçe ,eğitim ve mühendislerimizin iyi olduğundan bahsetmiş bir çoğu doğrudur fakat benim burada değinmek istediğim şudur; konuşan kişinin anlattıkları şey üst seviyede , gösterilen ürün ise alt seviyede. tabi ki hepsine saygımız sonsuz ama en azından şuradan başladık gelişmekte olan bir kurumuz üzerine gidiyoruz zaman ilerledikçe daha iyilerini yapmaya çalışacağız demesi gönüllerde daha bir gururlanmaya neden olabilirdi.
  • (bkz: kahkahalarla gülünen en son şey)
    edit:(bkz: akıncı-4)'ü anımsayınca gülme tutuyor. gözümden yaş getiren versus.
  • akıncı 4 emre mor ise
    boston dynamics messidir.

bir de üstünden tutturmuşlar robotu, daha ayakta duramamıyor bırak adım atmayı.
  • bizimki robot degil mekanik kukla.
  • saçma bir karşılaştırma . akınsoft türkiyede en iyilerden birisi . elindeki imkanlarla bu kadarı yapılıyor ancak .o mühendislerle bu mühendislerin arasında çok büyük bir fark yok . siz esas eğitim sistemini karşılaştırın ;zira akınsoftta çalışanlar , mühendisliğin son demleri bence.
  • deep leaning - check
    artificial intelligence - check
    adım atma - check

biz kesin daha iyiyiz.
  • akıncı-4 = oyuncak
    boston'un atlas'ı = üç vakte ziki tuttuk

elma vs elma olmayan vs.
  • aynı zamanda türkiye vs amerika olarak kıyaslanması gerekendir.

boston dynamics dediğinizin üst kuruluşu softbank, hatırlatırım. para sıkıntısı yok yani.
    kıyaslamanın bir adabı var. yüklenmeyin bu kadar.
  • akınsoft vs boston dynamics olmalı doğrusu. biri ürün adı, diğeri şirket.