aynı isimdeki diğer başlıklar:
şükela:  tümü | bugün
  • ileride siyasete girmesi amacı ile ya da var olan siyaseti desteklemek amacıyla yapılmış bir parlatma çalışması. izlemedim, izlemem. kimse kusura bakmasın ama bana samimi gelmiyor. başka insan mı yok ülkede? erdoğan'ın damatlarının biri savunma sanayi ile ülkeyi kurtarıyor, ötekisi hazine ve maliyeyi kurtarıyor.

ben cumhurbaşkanı olsam bütün akrabalarımı siyasetten ve kamudan men ederim. aksine bütün akpliler bütün eş, dost, akraba devlete dolduruyorlar. bu nasıl bir demokratik hukuk devleti?
  • sene 2020 olmus, adam bildigin uzaktan kumandali ucak yapmis, vicik vicik belgeseller bilmem ne. abd mars’a arac yolladi sizin kadar tatava yapmadilar. bir de elon musk demiyorlar mi insanin gotuyle gulesi geliyor.
  • şu olay için kalkıp çeşitli nedenlerle bahaneler üretip kinlerini kusan piçlerden bu ülkenin hayrına hiç bir şey beklenmez. şuraya gelip ‘ilerleme bunlarla olmaz’ yazabilen bir pislikten hiç bir fayda gelmez.
  • belgeseli izleyemedim zira türk telekom bana 0,5 mbps internet hızı verebiliyor şehrin göbeğinde
    izlesem kesin mutlu olurdum.
    inşallah firmada çalışan kimse işsiz kalmaz. hayat oldukça zor çünkü.
  • belgeseli izlerken gururlanmayan, gözleri ışıl ışıl parlayan mühendislerin sevinç çığlıkları ile mutlu olmayan, ülkenin savunma sanayisinde çağ atlamasıyla övünmeyen, burada akp, troll muhabbeti yapan, bu başarıyı aşağılayan herkesin allah belasını versin. siz bu ülkenin toprağına basmayı, havasını solumayı, bayrağı altında yaşamayı hak etmiyorsunuz. defolun gidin, sizin gibi vatan hainlerine kucak açan çok ülke var şeref yoksunları.

helal olsun baykar ekibi, bize bu mutluluğu yaşattığınız için binlerce teşekkürler. sizin gibi pırlanta evlatları yetiştiren anne babalarınızın ellerinden öpüyorum. var olun.
  • uyduruk akp propagandası.
  • yapılan siha'ya ya da emeğe eleştiri yapabilecek donanımda insan olduğumu düşünmüyorum teknik bilgim de yok ama başlıkta görüldüğü üzere belgesel üzerinden yorum yapmak istiyorum. siyasi herhangi bir eleştiri yapacaklar da belgesel başlığına yazmazlarsa çok daha iyi olur.

öncelikle belgeseldeki ses sanatçısının sesi, yemek yapıp yarışan 50+ teyzelere mutfakta sorular soran adam sesi gibi geldi bana. belgesel yapılacaksa biraz korkutucu, sigara hışırtısından dolayı karizmatik bir ses çıkaran ses sanatçı kullanılmalıydı.

dünyanın en iyilerinden biri olduğu söyleniyor ben belgeselde onu kanıtlayacak bir unsur göremedim spesifik bilgilere inilmemiş ya da izin mi verilmemiş? bilemiyoruz yani en azından şu şu konuda en iyisiyiz şu yüzden vs. noktalarına daha çok ayak basılabilirdi.

edit: örnek veriyorum %93'lük yerlilik oranımız varmış. %7 nereden alındı hangi parçalar? mesela bir bilim belgeselinde olması gerekir diye düşünüyorum.
  • ülkede siyaset üstü bir şeylere en çok ihtiyaç duyulan zamanda ilaç gibi gelen belgesel.

emeği geçen herkesin ellerine sağlık
  • türkçe altyazısı olmayan belgesel. ingilizce bilmeyen duyma engelli birisi olsaydım, benim için hiçbir şey ifade etmeyen belgesel olacaktı.
  • gurur duydum..uçağın piste inişi kimi gururlandırmadı ki

sayın selçuk sevmediğim tek yanın bacanağın.