şükela:  tümü | bugün
  • şüphelilerin neden şehit/gazi ailelerinin, vatandaşların ve kameraların önünden yürütülerek mahkeme salonuna alındığını merak ettiğim dava.

şimdiye kadar hiçbir terör örgütü davasında böyle bir şey gördüğümü hatırlamıyorum. yüzlerce pkk, daeş teröristi yargılandı/yargılanıyor ama hiç böyle farklı bir usul uygulanmadı.

hatta terörist başı abdullah öcalan'a bile böyle bir giriş sekansı ayarlanmadı.

yoksa bunlar farklı kanunlara tabi teröristler mi?
  • üst akıl, fetö, gezi vs...

(bkz: #69871227)
  • aman içlerinden biri hero mero, bilmem ne, o anlama gelecek, mesaj verecek bi şey giymesin de..

sonra sokağa çıkarken ne giyeceğimizi şaşırıyoz amk..

lan bi insan gardrobu açıp, hangisini giyersem tutuklanmam diye kıyafet seçer mi..

bunu yapmaya başladık çok şükür..

tek tip giyinsin bu ipneler.. hele o etrafı bombalayan fetöcülere etek, askılı body, fileli çorap olabilir.
  • şehit/gazi ailelerin önünde mahkemeye yürütüp; şehit ve gazi ailelerinin önünde yuhalamalar, beddualar ve küfürler eşliğinde psikolojik baskı ve linç girişimine uğratılan sanıklardan 13 tanesi bugün tahliye edilmiş.

bu elemanların en az bir kaçının o malum fotoğrafta ağzı burnu kırılanlardan olduğuna inanıyorum.

işte türkiye'de adaletin değeri bu.

iddianameyi de okumuştum bu arada. bu davada 3-5 adamı içeri alacaklar, onlar da 3-5 yıla çıkacak. at fava bekle.

eldeki delil ve kanıtlarla içeri alınanların en az %90'ı içeride tutulamaz.

tutamayacaklarını da biliyorlar zaten. zamanı gelince mehmet dişli de salınacak. en son çıkan akın öztürk olacak.

aynısını ilker başbuğ'a yaptılar da ne oldu? kim ne hesap sorabildi? ülkemiz çomarları balık hafızalı olmaya devam ettiği sürece bunlar tekrar ve tekrar yaşanacak.

gücünüz ne savcı öz'e yetti ne adil öksüz'e.

akın öztürk ve onun gibi olan diğer paşalar da yarın çıkar dışarı çıkmasına ama bir daha görev veremezler.

amacınız belli koltuklara belli adamları yerleştirmekti ve başardınız. yargı ayağı sizin için sadece prosedür.