• çin malı tablet üzerine robot yüzü görüntüsü vererek yaptığınız ucube şeylere robot süsü vermeye çalışmayın.
  • robotlara rabia hareketi yaptırmaya devam ettikleri sürece başkaca ihtiyacı olmayan bir firmaya yapılacak öneridir.

aynen karşim, aynen devam.
  • (bkz: sakınsoft)
  • yurt disinda muhendislik okuyorum, hocalarima robotunuzu goturup ben yaptim nasil olmus desem g*tleriyle gulerler.
  • farklı bir şey geliştirmeden medyaya görüntüsünü ve haberini vermeyin .
  • bir terminatör yapın artık.

edit: sıvılaşan değil tabiki o çok zor. siz arnold olanından yapın.
  • robot yerine konveyör bant, tambur elek gibi ekipmanlar üretsinler. belki rabia yaptırıp yalakalık yapamazlar ama üretime gerçekten katkıları olur. şu an ürettikleri şeyler katma değerli çöp.
  • robotun nasıl düştüğünü görmedim ama bu robotta sensör denilen şey yok mu ya ? ulan 20 sene önce ben sensörlü arabayla oynuyordum masadan düşmüyordu. senin tanıtımında robot düştü olabilir mi böyle şey ?
  • hazır olun, önerileri sıralıyorum;

1- işe alımlarda yenilikçi fikirleri olan ve yaratıcı zeka seviyesi yüksek elemanları
    seçin.

2- tekerlekli robotlar iyi güzel de, artık biraz farklı tasarımlar üzerinde çalışın.

3- doğadaki her tür canlıyı ve hareketlerini gözlemleyin ve bunlardan yeni robotlar
    için tasarım fikirleri üretin. unutmayın allah'ın yarattığı canlılar en mükemmel
    hareket mekanizması ve denge unsuruna sahiptir. yaratıcının eserlerinden kopya
    çekmekten zarar gelmez. gavur da böyle yapıyor. siz de yapın :)

4- üçüncü maddede bahsedilen gözlemleri yapabilmek için, hayvan fizyolojisi,
    psikolojisi gibi alanlarda uzman kişileri de eleman olarak bünyenizde barındırın.

5- tabi bizim için en önemli konu, insan hareketlerini taklit edebilen robotlar
    olduğundan, insan davranışı, fizyolojisi v.b konularında uzmanlık içeren bilim
    dallarını da bünyenizde barındırın, araştırın bir takım veriler elde edin.

6- hayal kurun, robotlara dair. ama biraz eli yüzü düzgün ve heyecan verici tasarımlar
    hayal edin ve onu gerçekleştirmek için çalışın.

7- diğer ülkelerdeki robot tasarlayan firmaları kendinize rakip görün ve onların haberi
    olmasa da kendinizi onlarla yarışıyor düşünün. tasarımlarınızla yarışın.
  • mutfak robotu yapın.
hesabın var mı? giriş yap