• su yolunu bulur.
  • bence insanin kendine aki$ani giymesidir.
  • insafın bittiği yerde akışkanlar mekaniği başlar
  • ingilizcesi "fluid mechanics" olan makine mühendisliği dersi. kısaca "fluid" diye de geçer. ama genelde "fülüt" diye okunur ve bu sebeple de bir takım yanlış anlaşılmalar ortaya çıkabilir. sözgelimi "yarın fülüt sınavım var." dediğinizde "aaa, ne güzel, fülüt de mi çalıyosuuuuun?" şeklinde bi tepki almak olasıdır. bu durumda sakin olmak gerekir. şiddet çözüm değildir.
  • dumanalti odayi hizli bir sekilde havalandirmak için havlunun nasil sallanmasi gerektigini ögreten mühendislik disiplini
  • hiç almadığım, ve çok büyük olasılık almayacağım bir derstir. lakin şu anda bir bardaktaki kahveyi karıştırırken kahve hiç taşmadan bardağın dibini görebilmem için koyabileceğim maksimum kahve miktarının ne olduğuna dair olan merakımı dizginleyemiyorum. ders çalışmam gerekirken traş oldum, tırnak kestim, çamaşır yıkadım, ev süpürdüm, mutfak temizledim, lakin başka bi ders çalışmak aklımın ucundan geçmediydi. ama doğru miktarı tutturma olasılığımı hesaplarsam, herhalde 3 saat sonra başlayacak olan sınava da faydası olur. bi soru bi soru.. az diil, 20 puan nerden baksan.
  • tüm konuları içinde anlamadan geçeceğim tek bir nokta olursa sonradan dağıtacağımı çok iyi bildiğimden, konsantre olup hakkını vererek dinleyip-çalıştığım ders idi.
    ta ki o 3.733. metresinde 23.6 mm ara ile, bilmem kaç mm çapında x tane delik açılmış hortumun çıkışındaki debinin hesaplanması gelip çatana kadar fena da gitmemiştim...
  • ucak muhendisliginin temel konularindan biri.
    akiskanlarin ozelliklerini inceler
  • termodinamik ile beraber neredeyse butun muhendislik bolumlerinin vaz gecilmez konusu.
  • sadece dersin zorluğuyla değil hocasının (bkz: ramazan selver) psikopatlığıyla da üniversite hayatımı bana dar etmiş illet dersimsi.

"silindirik koordinatlardaki rejim halinde olmayan sıkıştırılamayan akışkanın x doğrultusundaki süreklilik denklemi"

evet evet.var böyle şeyler.daha neler neler var.çıldırmamak içten değil bazen okulu felan bırakıp kendimi angora tavşanlarına ve yabanmersinlerine adayasım geliyor.lelelüleloo..ebebbbiboo...

bana hak verecesiniz şuraya bir bakınız efenim :
    http://www.desteknik.com.tr/…rmek/akiskanformul.htm
hesabın var mı? giriş yap