aynı isimde "akit" başlığı da var
  • adının hakkını veren gazetemsi.

(bkz: ak-it)

edit; bunun neresi gg adı ak it değil mi biz mi yanlış biliyoruz bizim burda göte göt derler.
  • orospu çocukluğu konusunda zamanın ötesindedirler.
  • hergün düzenli olarak cumhuriyet gazetesi alırım. küçük bir ilçede yaşadığım için tek bir gazete bayi var. bazen raftaki son gazeteyi alırım bazen gazete kalmamış olur. zaten cumhuriyet gazetesini az getirtiyor bayi. hem en pahalı gazete hem de yaşadığım ilçe muhafazakar. zaten cumhuriyet okuduğum için hainlere finansal destek sağlamakla suçlanıyorum. öyle bir ilçe işte.
    neyse cumhuriyet gazetesi ile ilgili şeyleri neden bu başlığa yazıyorum. çünkü üstüste iki gün boyunca dışarıdaki rafa bakıyorum cumhuriyet gazetesi kalmamış. seviniyorum tabii gazetenin tükenmiş olmasına. ama gel gör ki durum öyle değil. akit gazetesi cumhuriyet gazetesinin önüne siper gibi konulmuş olduğunu farkettim. akit gazetesini çekince altından tomarıyla cumhuriyet gazetesi çıkıyor. hiç satılmamış. herhalde biri yanlışlıkla koymuştur diye düşündüm. bu gazetenin rezil bir şey olduğunu biliyorum da bu gazetenin okuru da rezil olacak değil ya. ikinci gün tekrar gittim. yine cumhuriyet gazetesi yok. doğruca akit gazetesine yöneldim. kaldırdım altında yine tomarıyla duruyor cumhuriyet gazetesi. her gün satılan biten gazete akşam üstü yine hiç satılmamış. bu sefer kasıtlı olduğunu anladım. hemen içeri girdim. bayii de hergün gazete aldığım genç kız duruyordu. iyi biri bazen nakit almayı unuttuğumda başka zaman bırakırsınız diyen samimi biri. durumu anlattım. tesadüf olamaz dedim. kendileri de farketmiş kimin yaptığını bilmiyorlar. aydınlık gazetesini de ters çeviriyorlar dedi. o gazeteyi okumadığım için ona yapılan uygulamayı bilmiyorum dedim. dikkatli olmasını gün içerisinde dışarıdaki gazeteleri kontrol etmesini rica ettim. gazete olduğu gibi duruyor kaç kişi bitti diye almamıştır dedim. bugün akşama doğru yine gideceğim. aynı şey yapılmış mı kontrol edeceğim. eğer yapılmışsa ertesi gün bayi önünde nöbet tutacağım. hangi pezevenk yapıyorsa yakalayacağım.

böyle rezil bir okuyucu kitlesine sahip bir paçavradır.
  • bir gazetenin adı bu kadar mı yakışır kendisine arkadaş? (bkz: ak-it)
  • tuvalet kağıdı kadar değeri olmayan gazete.
  • şeriat yanlısı bir gazete
  • köy enstitülerini yıllar yılı savunan cumhuriyet yazarı mustafa ekmekçi öldüğü zaman ardından: "domuzlar öksüz kaldı. faşistliği simgeleyen bir şapka takardı. islam şeriatına saldıran domuzcu öldü. cenazesi bile sönük geçti" ve benzeri nice yorumlar yapan gaze.
  • bu gazete dindar gozuken yobazların dusuncelerini ogrenmemiz icin bulunması gereken bir gazete aslında... gerci okuduktan sonra sarsılıp aman allahim nasıl boyle insanlar varolabilir diyip yuh nidalarıyla yokolmalarını da dilemek de son derece normal bir tepki...
    son olayları güven erkaya icin "hakkımızı helal etmiyoruz" diye manset atmaları...
    daha once de depremi 28 subat kararlarının alındığı golcuk'e allahin verdigi bir ceza olarak yorumlamıştı bu hayvanlar...
  • mürekkep yerine çamur kullanan gazete; nefrete, kine, iftiraya doyamayan bir tür küçük korku dükkanı. feed me! feed me!
  • allahın belası insanların doğru adresi.

nasıl bir çiğ süt emmek bu ya? nasıl bir pislik?
hesabın var mı? giriş yap