şükela:  tümü | bugün
 • şurada yer alan yazıdır.

  tık kazandırmak istemeyenler için ;

  --- spoiler ---

  insanlar neden ateist olurlar? bunun yüzlerce cevabı olabilir. fakat genellikle bilimsel makaleleri okuyup atomların dünyasında kaybolan boş beyinler, okudukları bu makalelerin etkisinde kalarak ateistleşirler. bilime inanırlar ve bilimin her şeyi açıklayabileceğini zannederler. tanrıtanımazlık, genellikle üniversite sıralarında meydana gelir. nadiren lise çağında da görülebilir. insan bir kez ateistleşme yoluna girdi mi artık, dinle ilgili okudukları her şeye uydurma gözüyle bakmaya başlar. oysaki, bir meseleye nasıl bakarsan öyle görürsün. çirkin bir görüntüyü güzel görmek isterseniz, hemen olmasa da bir süre sonra muhakkak onu güzel görmeye başlarsınız. yani bakış açımız; anlamak istediğimiz şeyi bize gösterir. ateistlerde dine kuşku ile bakarlar ve din kitaplarını okuduklarında kendilerine göre çelişki çıkarırlar.

  ateistler hiçbir dine inanmazlar ve tanrı diye bir şeyin olmadığına inanırlar. oysa hiçbir şeye inanmamak da bir inançtır. yani inançsızlık diye bir şey yoktur. insan öyle ya da böyle muhakkak bir şeylere inanır. inançsız insan, boş bir beyindir.

  ateist olan insanlar kendilerine göre çok büyük bir risk almış olurlar. onların inancına göre, öldükten sonra bir tanrı varsa, büyük hezimete uğrayacaklar. muhtemelen, öyle bir durumda kendilerini savunarak kurtulabileceklerini sanırlar. yani “ey tanrı, mademki vardın, neden bana varlığını bildirmedin” gibi fantezi düşüncelerle kurtulabileceklerini düşünürler. oysa ki dinimiz islam’a göre o gün; “eyvah bana” diyenlerden olacaklardır.

  ateistlerin evreleri:

  herkese saygılı olmak.
  narsist olmak. (kendine aşıklık)
  hedonist olmak. (zevkperestlik)
  anarşist olmak. (kanun tanımamak)
  herkese saygılı olmakla başlayan ateistlik, zamanla narsistliğe dönüşür. kendisine âşık olmak, tüm insanların kendisine hizmet etmesini düşünmekle devam eder. sonraki aşamada hedonistleşir ve sadece zevk için yaşamaya başlar. ölümden sonra hayat olmayacaksa, yaşarken bütün zevkleri tatma arzusu başlar. son aşama olarak anarşistleşir ve tıpkı diyojen gibi dünyada kimsenin kendisine kanun koyamayacağını düşünürler. bazı ateistlerde başka bir son aşama daha olabilir. vahşileşmek. kimseye acımamak. bu aşama genelde batı toplumlarında ve dinsizliğin yaygın olduğu ülkelerde görülür. zevk için seri cinayetler yapabilirler. sonuç olarak ateistler herkese saygılı olduklarını söylerler fakat zamanla bu aşamalardan geçerek tehlikeli bir insan olabilirler. kuşkusuz, ömrü boyunca 1. evrede kalan ateistler de vardır.

  amerikalılar ateizm belasının ne derece tehlikeli olduğunu anladıklarından dolayı, dünyanın yönetimini böyle insanlara bırakmamak için her şeyi yaptılar. batılı ülkelerde bunun farkına vardı ve halklarını ateizmden korumak için çaba sarf ettiler. ateizm öylesine büyük bir tehlikeli inanca dönüşebilir ki; amerikalılar bunun çok iyi farkına vardılar ve bu nedenle her 1 doların üzerine ın god we trust yani biz tanrıya güveniriz (inanırız) yazdılar. çünkü 1 dolar herkesin cebine bir şekilde girecektir.
  --- spoiler ---
 • anlattığı zırvalar bir yana, bunu 2. sınıf öğrencisi 8 yaşında çocuk mu yazmış dedirten yazıdır.

  gazeteciyim diyen birinin bu kadar basit yazabileceğini düşünmek istemiyorum. hoş, gazeteciyim diyen biri akitte yazmaz zaten.
 • zırva.

  bir ateist olarak ateizmi ve ateistleri kötülemek için çok daha sağlam bir yazı yazar, bundan çok daha güçlü bir islam propagandası yapabilirim.

  buram buram cehalet, eksi iq ve peynirli doritos kokan bir yazı olmuş. çok cahilsiniz.

  edit: yazıya tekrar şöyle bir göz attım, okuduğum şeye inanamadım.

  "bazı ateistlerde başka bir son aşama daha olabilir. vahşileşmek. kimseye acımamak. bu aşama genelde batı toplumlarında ve dinsizliğin yaygın olduğu ülkelerde görülür."

  şaka mı?

  kız çocuklarının diri diri gömüldüğü, tecavüze uğrayan kadınların tecavüze uğradıkları için idam edildikleri, kadınlara tasma takılan, kırbaç cezasının bulunduğu, insanların ellerinin kesildiği, idamın hala geçerliliğini koruduğu, bitmek bilmeyen savaşların olduğu, milletin birbirini acımadan katlettiği, pedofilinin kol gezdiği, kız çocuklarının zorla evlendirildiği coğrafya da batı coğrafyası mı sahiden?

  orta doğu'da yaşayıp batı coğrafyasının vahşi olduğunu iddia edebilmek için ortalama ne kadar kokain kullandınız?

  iğrenç, ahlaksız ve ikiyüzlü insanlarsınız; ancak yine de sizi öldürmek istemiyorum. tek istediğim evrensel hukuk kuralları çerçevesinde yargılanmanız.

  demek ki ben vahşi değilim. demek ki vahşi olan sizsiniz.

  din mefhumunu bir afyon olarak kullanıyorsunuz, tek yaptığınız kendi vicdani boşluğunuzu doldurmak.

  yazının biraz daha üst kısımlarında "ateistler risk alıyor" minvalinde, "ya allah varsa" demeye getirilen bir cümle var. o bile sizin gerçekten inançlı olmadığınızı, sadece korktuğunuzu ve 'risk almamak için' müslüman olduğunuzu gösteriyor.

  yine de saygı duyuyorum; çünkü ben evrenselim ve senin gibi cahillerin bile inancını özgürce yaşayabilmesi için mücadele ediyorum.

  bir gün beni anlayacaksın.

  o güne dek gölge etme, başka ihsan istemez.
 • sikimde olmayan yazıdır. ben onların dinine ne kadar saygılı olup sessiz sakin kalıyorsam aynı saygıyı onlardan beklerim ama maalesef müslümanlar bu saygıyı göstermiyor. islam akite bu saygıyı aşılayamamış.
 • adam kendi okur kitlesinin anlayabileceği şekilde yazmış daha ne olsun.
  bu arada bunu yazan kimse çektiği maldan azıcık bize de tırnaklatsın iyiymiş.

  "çünkü 1 dolar herkesin cebine bir şekilde girecektir." kısmında bi fetö göndermesi mi alıyorum acaba???
  açıklayın ulan ateistler fetöcü müsünüz ?
 • tanrı onların kaderini yazarken, ateist olmalarını istemiş adamlar ne yapsın :(
 • fazla üstüne gidilmemesi gereken cahilane yazı.

  zaten ateizmi anlayabilecek çapta olsalar ateist olurlardı.
 • zeka yaşı kaç acaba bunu yazanın. gerçi adam da haklı bu paçavrayı okuyanların zeka yaşı kaçtır kim bilir.
 • o kadar da yobaz bir yazı olmamış lan. ben vahşi şeyler bekliyordum ne bileyim bunların katli vaciptir mürtedtirler falan
 • "atomların dünyasında kaybolan boş beyinler" -den sonra okumadım. yorum yapmadığım için de kusura bakmazsınız umarım.