şükela:  tümü | bugün
  • anlattığı zırvalar bir yana, bunu 2. sınıf öğrencisi 8 yaşında çocuk mu yazmış dedirten yazıdır.

gazeteciyim diyen birinin bu kadar basit yazabileceğini düşünmek istemiyorum. hoş, gazeteciyim diyen biri akitte yazmaz zaten.
  • zırva.

bir ateist olarak ateizmi ve ateistleri kötülemek için çok daha sağlam bir yazı yazar, bundan çok daha güçlü bir islam propagandası yapabilirim.

buram buram cehalet, eksi iq ve peynirli doritos kokan bir yazı olmuş. çok cahilsiniz.

edit: yazıya tekrar şöyle bir göz attım, okuduğum şeye inanamadım.

"bazı ateistlerde başka bir son aşama daha olabilir. vahşileşmek. kimseye acımamak. bu aşama genelde batı toplumlarında ve dinsizliğin yaygın olduğu ülkelerde görülür."

şaka mı?

kız çocuklarının diri diri gömüldüğü, tecavüze uğrayan kadınların tecavüze uğradıkları için idam edildikleri, kadınlara tasma takılan, kırbaç cezasının bulunduğu, insanların ellerinin kesildiği, idamın hala geçerliliğini koruduğu, bitmek bilmeyen savaşların olduğu, milletin birbirini acımadan katlettiği, pedofilinin kol gezdiği, kız çocuklarının zorla evlendirildiği coğrafya da batı coğrafyası mı sahiden?

orta doğu'da yaşayıp batı coğrafyasının vahşi olduğunu iddia edebilmek için ortalama ne kadar kokain kullandınız?

iğrenç, ahlaksız ve ikiyüzlü insanlarsınız; ancak yine de sizi öldürmek istemiyorum. tek istediğim evrensel hukuk kuralları çerçevesinde yargılanmanız.

demek ki ben vahşi değilim. demek ki vahşi olan sizsiniz.

din mefhumunu bir afyon olarak kullanıyorsunuz, tek yaptığınız kendi vicdani boşluğunuzu doldurmak.

yazının biraz daha üst kısımlarında "ateistler risk alıyor" minvalinde, "ya allah varsa" demeye getirilen bir cümle var. o bile sizin gerçekten inançlı olmadığınızı, sadece korktuğunuzu ve 'risk almamak için' müslüman olduğunuzu gösteriyor.

yine de saygı duyuyorum; çünkü ben evrenselim ve senin gibi cahillerin bile inancını özgürce yaşayabilmesi için mücadele ediyorum.

bir gün beni anlayacaksın.

o güne dek gölge etme, başka ihsan istemez.
  • sikimde olmayan yazıdır. ben onların dinine ne kadar saygılı olup sessiz sakin kalıyorsam aynı saygıyı onlardan beklerim ama maalesef müslümanlar bu saygıyı göstermiyor. islam akite bu saygıyı aşılayamamış.
  • işte tam olarak "bu" cehalet bizim trajedimizdir:

--- spoiler ---
    ...bilime inanırlar ve bilimin her şeyi açıklayabileceğini zannederler...
    --- spoiler ---

bilimsel düşünceye sözde değer veren pek çok kişi ile burada akit paçavrasının saçtığı* abuklamalarda görüldüğü gibi daha bilimin, bilimsel düşüncenin ne olduğunu bilmeyen geniş yığınlar var.

halbuki bilim her şeyi açıkla(ya)maz, böyle bir iddiası yoktur. eldeki veriler, gözlem ve deneyler ışığında modeller üretir, bu modellerle evreni, insanı, doğayı, toplumları anlamaya ve açıklamaya çalışır. yeni gözlemler, yeni deneyler, yeni veriler ışığında eldeki modelleri değiştirir, günceller ya da tümden rafa kaldırır.

yoksa akit'in tiyneti, cibiliyeti belli. ona laf yetiştirmeye, yanıt vermeye, düzeltmeye çalışmak tabi ki gereksiz. maksat not düşülsün, kayıtlara geçsin.
  • adam kendi okur kitlesinin anlayabileceği şekilde yazmış daha ne olsun.
    bu arada bunu yazan kimse çektiği maldan azıcık bize de tırnaklatsın iyiymiş.

"çünkü 1 dolar herkesin cebine bir şekilde girecektir." kısmında bi fetö göndermesi mi alıyorum acaba???
    açıklayın ulan ateistler fetöcü müsünüz ?
  • facebook'taki tartışma gruplarında yer alan sığ ergen argümanlarının toplanmasıyla yazılan yazı. "bilimin her şeyi açıklayacağını sanıyorlar. inanmamak da bir inançtır." vs. o kadar sığlar ki, yıllardır aynı aptal argümanlar etrafında dönüp duruyorlar. başardıkları tek şey de inançlı insan sayısını düşürmek oldu. bir nevi teşekkürü hak ediyorlar.
  • tanrı onların kaderini yazarken, ateist olmalarını istemiş adamlar ne yapsın :(
  • "atomların dünyasında kaybolan boş beyinler" -den sonra okumadım. yorum yapmadığım için de kusura bakmazsınız umarım.
  • "herkese saygılı olmakla başlayan ateistlik, zamanla narsistliğe dönüşür."

(bkz: yobazların mal olması)

ayrıca anayasanın ilgili maddesini açıkca çiğnemişler.
  • ateizme bilime yaklaşarak değil dine yaklaşarak ulaşılır. atom matom saçmalamış.
    kimse durduk yere evrim varsa dinler yoktur demez. zaten din eğitimi korkuyla verildiği için düşünmeye bile korkar. ne zaman ki bu korkuyu bastırır bahane bulunan çelişkiler kafada döner durur.
    kişi araştırmaya başlar. bilimsel araştırma değil, dini araştırma. her soru başka sorulara sebep olur. binlerce soru işaretine cevap bulunamaması da bilinirlik sebebiyle ateizm ile sonuçlanır. deizm, agnostiszm vs garip bir şekilde ateizmden sonra ulaşılan basamaklardır.