şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şimdi efendim, bu ttnet'in ceo yardımcısı açıklama yaptı, akk kaldırıldığında kimsenin faturası değişmeyecek herkes ödediği faturayı ödemeye devam edecek diye.

adaletsizlik şurada, ben 200gb kotalı 35mb internet hızına sahip fiber hat kullanıyorum. 200gb alırken 100gb ve 50 gb kotalı netler vardı.

200gb kotalı 89 tl ye razı geldim, çünkü hızdan memnunum.
    bunu alırken 100gb kotalıya 69, 50 gb kotalıya 59 tl demişlerdi.

şimdi akk kalktığında ben 89 tl ödemeye devam edeceğim, ama 59 tl ödeyende aynı faturayı ödeyecek. hızımız ikimizinki de aynı ama kota yok bu adaletsizliğin kalkması gerekmektedir.

aynı hızda olanların aynı fiyatı ödemesi gerekir.
  • mantıklı bir istek.
  • olabilitesini sanmadığım adaletsizlik.

büyük ihtimalle en ucuz paket hangisi ise onun fiyatına sabitlenir herkesin faturası.

alınan hizmet aynı, parası neden farklı olsun?

ayrıca şu konu daha önemli: (bkz: yalın internet ek ücret mantıksızlığı)
  • adaletsiz olmayan durum. sonuçta taahhüt bitene kadar o paraya kurum ile anlaşıyorsun. taahhüt bittikten sonra ücretler paket fiyatına çekilecektir.

ha çekilmezse işte o zaman adaletsiz olur. türk telekom'da da o göz yok.
  • vakti zamanında akk'nin var olması zaten adaletsiz bir durum olduğundan kendi kendini çökerten sitem.
  • akk kaldırılmayıp sadece adı değiştirileceği için hiç yaşanmayacak olan adaletsizlik.
  • @bendebihareketlenmeoldubeybi nickli kardeşimizin çaylaklığı dolayısıyla mesaj paylaşamaması ve benden ricası üzerine. buyrun birlikte okuyalım.

başlık sahibine mesaj atamıyorum çaylaklığımdan dolayı. başlık sahibine dediklerimi aktarır veya entrynize ekleme yaparsanız çok sevinirim, 2. entry sahibi olarak sizi kurban seçtim kusuruma bakmayın artık :)

hatırlarsanız 2 yıl önce akk kaldırılmasının ilk adımı olarak gece 02:00-08:00 arası yapılacak dw ve upload akk kotamızı etkilememe olayını başlatmışlardı. bende internetimi bağlatırken ve taahhüt verirken böyle bir durum söz konusu değildi tabi. başlık sahibi arkadaşın haksızlığına benzer bir durumuna şöyle maruz kaldım.

belki hatırlayanlar olur, o zamanlar gece kuşu tarifesi vardı. bu sonradan getirilen kampanyanın neredeyse aynısı fakat 00:00-06:00 arası akk kullanmıyordu. e yani superonline pek farksız değil ttnet'ten açıkçası bu da adeta bir köylü çakalı, bu hizmeti sağladığı tarife normal tarifelerden yaklaşık %20 daha pahalıydı. geceleri evden çalışıp daha çok geceleri yaşayan biri olarak aynı zamanda da çok dw yapan, her boku internetten izleyen bir insan olarak pahalı olmasına rağmen bu tarifeyi seçtim ve değeceğini düşündüm. ama sonradan bu genel kampanya başladı ve benim her ay ekstra %20 para ödediğim hizmet herkese resmen bedava oldu. çok uğraştım müşteri hizmetleriyle, genel müdürlükleriyle ama elde edebildiğim herhangi bir sonuç olmadı, ne indirim ne de taahhüt bozmadan (ceza bedeli ödemeden) aboneliği sonlandırmak. sonuç olarak ne mi oldu? türkiye'den siktirip gitme isteğimi bu basit şey biraz daha arttırmış oldu. şu anda 1 gbps interneti taahhüt ile 19.90 euroya kullanıyorum, tabi yok öyle akk filan dünyanın en büyük köyündeki gibi şeyler. internet sağlayıcıları böyle köylü çakallıkları da yapamazlar kolay kolay diye düşünüyorum çünkü müşteri memnuniyeti var, hak var, hukuk var, zar zor kazandığın ve harcadığın paraya saygı var.
  • gelmeyecek uygulama,
    sadece ismi değişecek, 6 aydır sattıkları paketlerde zaten akk demiyorlar kotalı internet diyorlar. 50gb kota, sonra her 10gb için x para diyorlar.
    her ısp başka bir isimde yine kota koyacak...
    şu anda 25 mbit 150gb kotalı internet kullanıyorum. sözde kotayı aşınca 16mb'e düşmesi lazım ama öyle bir kapatıyorlarki 5 dk önce sorunsuz girdiğim internet sitelerine bile giremiyorum. normalde bu hız düşüklüğünü hissetmemem bile lazım.