şükela:  tümü | bugün
  • götlerinin korkusuna yapamayacakları iptal. görün bakın iki bırbırlanıp üç kınayıp vazgeçecekleri iştir.
  • mümkün görmediğimdir, hele ki akp tarafından yapılmasına imkan ihtimal vermediğimdir, hele cengiz inşaat projenin inşaat kısmını almışken, akp bu projeyi iptal etmez.evet tam olarak sebebi de bu olur, yandaşına verdiği projeyi iptal etmemek için, milletin amına koyacak adamın cebine para girecek diye iptal etmez.

ruslar da geri zekalı değilse böyle bir durum söz konusu olamaz, çünkü akkuyu santrali varken rusya nın türkiye ye savaş açmasına gerek yoktur. nükleer enerji teknoloji ve eğitim işidir ve bizde bu ikisi de yoktur. dolayısı ile rusya gibi bir ülke, tam müttefiği olmayan bir ülkenin içine potansiyel nükleer bomba yerleştirme şansını kesinlikle kaçırmaz.
  • mümkün olandır.

ben tahmin ediyordum zaten. bunu yaptırmazlar türkiye'ye. çok çevreci olduklarından falan değil türkiye'nin güçlenmesini istemediklerinden.

yılda 400-500 milyar doları enerji ithalatına harcayan ve ekonomisi devamlı sorun yaşayıp enerji kartellerini zengin eden başka hangi ülkeyi bulacaklar ?

gene sorun çıkmış. üstlenici firmalar projeden çekilmiş :

--- spoiler ---

8 yıl önce anlaşması imzalanan akkuyu nükleer santrali projesinden rosatom'un ortağı olan cengiz, kolin ve kalyon konsorsiyumunun akkuyu nükleer santral projesinden çekilme kararı aldığı belirtildi

--- spoiler ---

kaynak