şükela:  tümü | bugün
 • boğaziçi üniversitesi oyuncuları tarafından uyarlanan bertolt brecht oyunu .
  (bkz: turandot oder der kongress der weisswascher)

  oyun çok tatlı, göndermeler çok hoş. brecht hikayesi olduğu için beceriksizlik ve yolsuzluk yüzünden çöken entrikalı her devlete uygulanabilir.
  oyuncular da on numara. demezsiniz hiç acemi tiyatro diye. hatta son dönem izlediğim profesyonel oyunların yarısından daha iyiydi.
 • boğaziçi üniversitesi oyuncularının bugün sonuncusunu oynadığı güzel oyun.

  amatör beklentilerle gidip buna karşılık çok profesyonel bir oyunculuk izledim. ışık, ses, kıyafetler hepsi çok başarılıydı. özellikle slow-motion sahneler çok eğlenceli şekilde dizayn edilmiş. uzun süreli olmasına rağmen asla akıcılığını kaybetmiyor. kalabalık olmalarına karşın aralarında ki uyum hemen farkediliyor ve oyun boyunca bunu hissettiriyor. brecht eleştirilerini günümüzde de anlamlı kılan bu eğlenceli ekibe yeni oyunlarında başarılar dilerim. bu kaliteyi ve ekip uyumunu yeni oyunlarında izlemek isterim.

  not: çıkışta tesadüfi şekilde ekipten birisinin mezuniyet partisinde bulunma şansım oldu ve ekibin mezuniyeti olan arkadaşa şarkısını da dinledim :) en az oyun kadar eğlenceliydi. oyunun neden güzel olduğunu anlamlandırmam, o samimiyete şahit olduktan sonra çok daha kolay oldu. çok güzel ekipsiniz umarım çok daha güzel işler başarırsınız :)